بسیار ایده آل
ساخت پنجره تخصص ماست
بسیار ایده آل
بسیار ایده آل

پنجره دوجداره یو پی وی سی

  پنجره دوجداره جزو آن دسته از محصولات است که با درک خوب و درستی که از ویژگی های آن برای اکثر افراد به وجود آمده جزو محصولات همیشگی در ساختمانها شده است و حتی کسانی که از پنجره های قدیمی استفاده می کردند با اطلاع از خصوصیات پنجره دوجداره سعی بر تعویض پنجره قدیمی خود کرده اند.

  تعریف پنجره دوجداره یا سه جداره

افرادی که شیشه پنجره را می سازند یا تعمیر می کنند لعاب دهنده نامیده می شوند و زمانی که تولید کنندگان پنجره از واژه های پنجره تک جداره یا پنجره دوجداره استفاده می کنند اصطلاح لعاب استفاده شده در پنجره را به روش فنی بیان می کنند.اگر بخواهیم به طور ساده بیان کنیم؛زمانی که یک پنجره به عنوان یک شیشه دوجداره یا سه جداره توصیف می شود به این معنی است که پنجره یک یا دو و یا سه پنل شیشه ای دارد.پنجره های دوجداره و یا سه جداره اغلب شیشه های حرارتی و عایقی دارند.ادامه...

 

 پنجره upvc

یو پی وی سی UPVC ماده ای متشکل از نفت خام و نمک طعام (کلرید سدیم) است و مخفف کلمات :Unplasticicized Poly vinyl CHLORIDE می باشد که در اوایل دهه 1960 میلادی در کشور آلمان ساخته شده است.

تاریخچه upvc

در قدم های ابتدایی در توسعه یو پی وی سی، برای این صنعت نوپا مشکلاتی در سر راه بود .به عنوان مثال عوامل نرم کننده که برای ایجاد انعطاف پذیری در دمای پائین به آن اضافه می شد از پی وی سی خارج می گردید و ماده متخلخلی را بوجود می آورد که برطرف کننده نیاز و قابل استفاده نبود.پس از چند سال تولید کنندگان مواد خام، فرمولاسیون جدیدی را ارائه دادند که با افزودن مواد مختلفی مانند: ضربه گیرها، نرم کننده ها، مواد ضد احتراق، روان کننده ها و کمک کننده ها به پی وی سی موفق شدند که پروفیل های تولید شده را حتی در شرایط سرد و نامساعد، سخت و محکم نگاه دارند.

انتخاب فرمولاسیون مناسب، همانطور که در آزمایش های طولانی مدت نشان داد، اطمینان خاطری از عدم سایش، زرد شدن، خوردگی و پوسیدگی پنجره های یو پی وی سی به مصرف کنندگان ارائه نمود. در آن زمان مواد، اکسترودرها، قالب ها و کالیبراتورها و سایر تجهیزات تولید پروفیل های یو پی وی سی ابتدایی بودند. طراحی پروفیل ها نیز ساده بود. با وجود این درب و پنجره ها به سرعت تولید می شدند و استفاده از آنها نیز به سرعت گسترش می یافت.

در حدود سال 1965، با معرفی اکسترودرهای دو پیچه مخروطی پیشرفت قابل توجهی در این صنعت به وقوع پیوست. با بهبود فناوری ابزار آلات مورد استفاده طراحی پروفیل ها، محصولاتی با کیفیت بهتر و دوام بیشتر تولید شد.

حال نزدیک به 50 سال است که استفاده از پنجره های upvc در اروپا رواج یافته و یکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره ساختمان ها می باشد که دارای مشخصه زیبایی و استحکام می باشد و باعث زیبایی و بهبود کیفیت ساختمان ها شده است.

  سبک های مختلف پنجره دوجداره upvc

انواع مختلف پنجره های دوجداره در بازار وجود دارد که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارند:پنجره دوجداره ثابت،پنجره دوجداره تک حالته،پنجره دوجداره دوحالته،پنجره دوجداره کشویی،پنجره دوجداره فرانسوی،پنجره دوجداره کلنگی،قوس دار،خلیجی و ... که ویژگی های هر کدام را می توانید با کلیک بر روی آن ملاحظه فرمایید.