12 دقیقه زمان مطالعه (2429 کلمه)

پنجره دوجداره

تعریف پنجره دوجداره

در تعریف پنجره دوجداره که می توانند به صورت سه جداره نیز ساخته شوند، دو یا چندلایه شیشه با استفاده از نوار اسپیسر که با فاصله های معین از همدیگر جدا شده اند ساخته می شود .فاصله بین این شیشه ها با استفاده از هوا یا گاز آرگون پر میشود.

پنجره دوجداره از شیشه های دوجداره با فریم upvc ساخته میشود.upvc نوعی جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در ساخت درب و پنجره میباشد.

 قاب‌ های شیشه‌ ای بوسیله یک « اسپیسر یا فاصله انداز » جدا می‌ شوند. یک اسپیسر پنجره،  قطعه ‌ای است که دو قاب شیشه‌ ای را در یک سیستم پنجره عایق است جدا می ‌کند و گازی را که در بین آنها است محفوظ می‌ سازد. 

ادامه مطلب: اسپیسر

  گاز آرگون در اصل گازی است که به اندازه یک درصد در اتمسفر یا همان هواکره موجود است. این گاز بی رنگ و بی بو با نماد شیمیایی Ar جزء گازهای نجیب به شمار می آید. این گاز یکی از پرکاربردترین گازها در فرآیندهای صنعتی است که از تقطیر جزء به جزء بدست می آید.

پنجره سه جداره در مکانهایی استفاده میشود که میخواهیم درصد عایق صداگیری بیشتری داشته باشیم؛مثلا خیابانهای شلوغ و یا شهرک های صنعتی.

پنجره upvc سه جداره دارای پروفیل ضخیم تر و تعداد کانال های بیشتری است و این امکان را میدهد که از شیشه سه جداره و یا از شیشه دوجداره با ضخامت بالاتری استفاده کنیم.

ادامه مطلب: پنجره سه جداره

 شیشه دوجداره و یا چند جداره شامل دو یا چند لایه شیشه است که به طور موازی در فواصل مساوی ازیکدیگر قرار گرفته اند و توسط فاصل ( اسپیسر ) از هم جدا شده اند.درتهیه شیشه های دوجداره، بسته به نیاز و سلیقه می توان از انواع شیشه های معمولی ، رنگی ، رفلکس ،  و لمینت و یا سکوریت  استفاده کرد.

ادامه مطلب: شیشه دوجداره

 upvc نوعی جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیرفلزی در ساخت درب و پنجره میباشد.از ویژگی های پنجره دوجداره upvc میتوان به وزن سبک،مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات جوی و عدم اشتعال پذیری اشاره کرد.

پنجره دوجداره مزیتهای زیادی دارند مثل سبکی،امنیت،زیبایی،کاهش هزینه های انرژی،انعطاف پذیری،کاهش صداهای آزار دهنده و  ....

ادامه مطلب: مزایای پنجره دوجداره


پنجره دوجداره ثابت

یکی از پرکاربردترین پنجره ها در ترکیب با انواع قاب های دیگر به شمار می آید.پنجره دوجداره upvc ثابت بدلیل نداشتن بازشو دارای مزیت هایی نیز می باشد. بدین صورت که می توان در این لنگه ها از ابعاد بزرگتری از شیشه ها استفاده کرد. چراکه محدودیت وزنی لنگه های متحرک را نداشته و شما می توانید قاب ها را در ابعاد بزرگتری داشته باشید.

محدودیت های پنجره دو جداره یو پی وی سی ثابت : همان گونه که از نام این مدل از پنجره پیداست، تنها محدودیت مدل های ثابت، عدم دارا بودن بازشو می باشد. چرا که در این مدل شما فقط قابهای ثابت را خواهید داشت

پنجره های دو جداره ثابت از لحاظ هزینه ای پایین تر از دیگر انواع استایل های پنجره هستند زیرا به دلیل ثابت بودن احتیاج به دستگیره و لولا ندارند و همین موضوع هزینه های ساخت این گونه پنجره را پایین آورده است. 

کاربرد پنجره دوجداره ثابت زمانی است که میخواهیم بهترین میزان دید بدون مزاحمت فریم های پنجره داشته باشیم 

عکس پنجره دوجداره ثابت-1
عکس پنجره دوجداره ثابت-2
عکس پنجره دوجداره ثابت-3
عکس پنجره دوجداره ثابت-4

Enter your text here ...

از این نوع پنجره های به اصطلاح تک ستونه به ندرت در ساختمان ها استفاده میشود و استفاده این گونه از پنجره دوجداره در ترکیب بندی با ستون های دیگر و استایل های مختلف دیگر است 


پنجره دوجداره لولایی 

پنجره دوجداره لولایی بسیار پرکاربرد در ترکیب با قابهای دیگر هستند.

 اگر پنجره در طبقه ی دوم یا بالاتر از آن باشد، از اینکه می توانید شیشه را از داخل تمیز کنید خشنود خواهید شد.

هر گاه که بخواهید انتقال هوای قابل توجهی را به داخل خانه داشته باشید پنجره دوجداره لولایی مناسب خواهد بود. قاب باز شده می تواند بعنوان نوعی چتر برای ورود هوای بیشتر به درون خانه عمل می کند.

ابعاد پنجره دوجداره

دو حالته یا تک حالته بودن پنجره دوجداره

میزان پروفیل بکار رفته در پنجره دوجداره

جنس یراق آلات بکار رفته در پنجره دوجداره

هر گاه که بخواهید انتقال هوای قابل توجهی را به داخل خانه داشته باشید پنجره دوجداره لولایی مناسب خواهد بود. قاب باز شده می تواند بعنوان نوعی چتر برای ورود هوای بیشتر به درون خانه عمل می کند.

Enter your text here ...

Enter your text here ...

 پنجره های دوجداره لولایی با استفاده از لولاهایی که دارند در دو نوع راست بازشو و چپ بازشو وجود دارند.


پنجره دوجداره کشویی

 پنجره دوجداره کشویی یا ریلی گونه ای دیگر از پنجره های دوجداره هستند که خصوصیات متمایز و طرفداران زیادی  دارند.

این نوع پنجره دوجداره مناسبترین حالت بازشو را به شما میدهد ، زیرا در زمان باز و بسته شدن پنجره کمترین پرتی فضا را اشغال می کند.

قیمت پنجره دوجداره کشویی نسبت به لولایی بالاتر است زیرا به دلیل سبک پنجره پروفیل upvc بیشتری نسبت به لولایی مصرف میشود 

 این نوع پنجره دوجداره مناسبترین حالت بازشو را به شما میدهد ، زیرا در زمان باز و بسته شدن پنجره کمترین پرتی فضا را اشغال می کند.

عکس پنجره دوجداره کشویی1
عکس پنجره دوجداره کشویی2
عکس پنجره دوجداره کشویی3
عکس پنجره دوجداره کشویی4

Enter your text here ...

پنجره دوجداره کشویی در دو نوع: 1-پنجره دوجداره کشویی با یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک 2-پنجره دوجداره کشویی با دو لنگه متحرک ساخته می شود. 


پنجره دوجداره دو حالته

ویژگی اصلی که این نوع پنجره دوجداره را با انواع دیگر پنجره متمایز می کند مکانیزم گردش آنهاست.این طراحی منحصر به فرد امکان کج کردن پنجره از سمت بالا و همچنین گردش کامل پنجره به طرفین برای حداکثر تهویه را فراهم می سازد.

این نوع طراحی پنجره کلید صرفه جویی در قبض های مصرفی است و همچنین گزینه خوبی برای مالکان خانه هایی است که به دنبال نوسازی خانه هستند.این نوع پنجره در دوران اخیر به ویژه در میان معماران و طراحان در سراسر جهان محبوبیت خاصی را بدست آورده است.برای مالکان خانه ها که با ایده تعویض پنجره های سنتی فعلی با یک پنجره دوجداره مدرن و چند منظوره هستند انتخاب عالی به شمار می آید.

هزینه های نسبتا بالا 

عملکرد دوگانه شیب و کنترل پنجره به این معنی است که مالکان خانه دیگر مجبور نیستند پنجره‌های خود را به طور کامل باز کنند تا به هوا اجازه ورود بدهند. بنابراین، استفاده از قابلیت تغییر شیب مکانیزمی است به این معنی است که این طراحی بسیار کوچک و دوستانه است آن را به ویژه برای خانه‌های خانوادگی مناسب می‌سازد تا آن‌ها بتوانند از هوای تازه لذت ببرند بدون اینکه بتوانند امنیت خانه خود را به خطر بیاندازند.به بیان دیگر، همان پنجره‌ای که مانع از بیرون رفتن کودکان از پنجره می‌شود، می‌تواند به طور همزمان به عنوان یک مسیر فرار راحت و ساده در وضعیت‌های اضطراری شود. 

عکس پنجره دوجداره دوحالته-1
عکس پنجره دوجداره دوحالته-2
عکس پنجره دوجداره دوحالته-3
عکس پنجره دوجداره دوحالته-4

Enter your text here ...

 ویژگی اصلی که این نوع پنجره را با انواع دیگر پنجره متمایز می کند مکانیزم گردش آنهاست.این طراحی منحصر به فرد امکان کج کردن پنجره از سمت بالا و همچنین گردش کامل پنجره به طرفین برای حداکثر تهویه را فراهم می سازد.


پنجره دوجداره کلنگی

اگر نیاز به نورگیری و تهویه هوا را داشته باشید، پنجره های کلنگی نیاز شما را برطرف خواهند ساخت.اما اگر نیاز به باز شدن کامل و دید کامل داشته باشید، این محصول مناسب شما نمی باشد و می توانید از محصولاتی مانند پنجره های دو حالته upvc استفاده کنید. اما در مقایسه این دو نوع پنجره باید در نظر داشته باشید که قیمت پنجره کلنگی از پنجره دو حالته پایین تر می باشد.

پنجره کلنگی upvc با توجه به نحوه ساخت و کاربرهای آن کمی محدود می باشد. این محدودیت با توجه به کاربرد آن بسیار طبیعی می باشد. اگر نیاز دارید بیش از تهویه از پنجره استفاده کنید این پنجره ها چندان مناسب شما نخواهند بود و می توانید از انواع دیگر استفاده کنید.

 قیمت پنجره کلنگی upvc با توجه به مواد و یراق آلات به کار رفته، اندازه، تعداد لنگه و … تعیین می شود. به همین دلیل امکان اعلام یک قیمت همیشگی وجود نخواهد داشت.

پنجره کلنگی upvc معمولا تنها برای مکان هایی به کار می رود که تنها نیاز به تهویه و عبور هوا وجود دارد. به همین منظور بیشتر از این پنجره ها در مکان هایی همچون راه و پله ها، سرویس های بهداشتی و حمام، آشپزخانه و یا هر مکان دیگری که تنها نیاز به تهویه هوا دارد استفاده می شوند. این پنجره ها به شما امکان این را می دهند که هم بتوانید تهویه هوا داشته باشید و هم محلی برای نورگیری.

Enter your text here ...

.پنجره کلنگی به نوعی از پنجره گفته می شود که تنها از سمت بالا یا پایین باز خواهد شد. هم چنین جهت باز شدن پنجره نیز قابل تغییر بوده و می توان از بالا به پایین و یا از پایین به بالا باشد.  


پنجره دوجداره فرانسوی

پنجره‌ دوجداره فرانسوی انتخابی مناسب و محبوب برای هر خانه هستند زیرا این پنجره‌های زیبا به راحتی قابل تطبیق با هر نوع ویژگی هستند.

آن‌ها یک راه عالی برای باز کردن خانه شما رو به بیرون هستند.

زیبا و شیک، آن‌ها احساس فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند، در حالی که بر روی تراس و یا حیاط با منظره ای زیبا باز می‌شوند تا یک حس خوب را وارد خانه شما کنند.

اگر در طبقه همکف باشد قابلیت عبور کالاهای مختلف به راحتی وجود دارد.

Enter your text here ...

در داخل منازل معمولا بیشترین کاربرد این پنجره ها در سالن پذیرایی است. چرا که شما می توانید روزها هر دو لنگه پنجره را باز گذاشته و از نور مستقیم آفتاب نهایت لذت را ببرید.

این سبک از پنجره دوجداره بیشتر مناسب استفاده در فضاهایی بزرگ همچون پذیرایی ، درب های تراس ، بالکن ، وردی حیاط یا هم کف میباشد

عکس پنجره دوجداره فرانسوی-1
عکس پنجره دوجداره فرانسوی-2
عکس پنجره دوجداره فرانسوی-3
عکس پنجره دوجداره فرانسوی-4

Enter your text here ...

این نوع از پنجره ها در اصل به صورت دو لنگه بازشو هستند ولی میتوانند به صورت تک لنگه نیز بازو بسته شوند


پنجره دوجداره خلیجی

پنجره دوجداره خلیجی به طور کلی نامی است که به هر نوع پنجره که از ساختمان خارج شده‌است داده می‌شود. به طور خاص،پنجره دوجداره خلیجی پنجره کوچک یا متوسطی است که از دیوار یک ساختمان بیرون آمده باشد و یک شاه‌ نشین در یک اتاق ایجاد می‌کند. در سبک پنجره دوجداره uPVC، پنجره خلیجی معمولا سه ضلع دارد، اگرچه می‌تواند در چند شکل مختلف ساخته شود و در نتیجه به صورت متفاوتی نامگذاری شود.

پنجره دوجداره خلیجی بخشی از معماری معمولی از دوران ویکتوریا است، معمولا این نوع پنجره ها در ساختمانهای کوچک‌ تر و مدرن استفاده میشود تا با سبکی که به آنها داده میشود اجازه دهند نور بیشتری وارد اتاق شود. یک پنجره خلیجی بدون شک نمای خارجی یک ملک را افزایش می‌دهد و یک طراحی منحصر به فرد را به فضای داخلی اضافه می‌کند. 


پنجره دوجداره کمانی

با خرید پنجره دوجداره کمانی می توانید نمایی خاص و زیبا برای ساختمان خود ایجاد کنید. پنجره دوجداره کمانی از افق دارای قوس می باشد و برخلاف پنجره خلیجی این قوس با انهنای کامل ایجاد می شود. حتی شیشه نصب شده بر روی این پنجره، شیشه خم می باشد.یکی از زیباترین پنجره ها که امروزه مورد توجه قرار گرفته و در نمای ساختمان ها به کار می رود پنجره دوجداره کمانی (خم) است.این پنجره می تواند بصورت یک لنگه و چند لنگه ساخته شود. همانند پنجره دوجداره خلیجی مدل پنجره دوجداره کمانی نوعی است که فضای خانه را بزرگتر جلوه می دهد و دیدی وسیع به بیرون را ایجاد می کند.


کدام پنجره دوجداره بهتر است؟
تاثیر پنجره دوجداره بر آلودگی صوتی
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/