7 دقیقه زمان مطالعه (1357 کلمه)

پنجره دوجداره کلنگی

__20200125-191524_1

پنجره کلنگی یو پی وی سی را گاهی با عنوان Tilt UPVC Window و یا لولایی هم نام می برند. این محصول قابلیت باز شدن از سمت بالا و یا پایین و همچنین رو به داخل و یا خارج محل را دارد. این موضوع با توجه به جهت نصب پنجره متغیر خواهد بود. لذا باید توجه داشت که به هر صورت که این پنجره را نصب می کنید، تنها در همان جهت امکان باز شدن آن وجود دارد. این پنجره ها را عموما برای سرویس های بهداشتی و راه پله ها استفاده می کنند

. به جهت امکان ورود نور و جا به جایی هوا می توانید آنها را در هر محلی که  به نور یا تهویه نیاز دارید نصب کنید. پنجره های کلنگی دارای ابعاد مختلفی بوده لذا از این جهت بسیار منعطف می باشند. قیمت مناسب محصول و استفاده از بهترین مواد اولیه در این محصول، آنرا به یکی از برترین محصولات  یو پی وی سی تک  بدل کرده است.

پنجره کلنگی upvc

پنجره کلنگی upvc (یا همان پنجره های لولایی) همانطور که در بالا هم گفته شده، قابلیت این را دارد که از چهار جهت باز شود. البته باید در انتخاب جهت بسیار هوشمندانه عمل کنید. چرا که تغییر جهت باز شدن آن نیازمند کار تخصصی یک نصاب بوده و خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید. البته این موضوع نباید چندان شما را نگران کند، چرا که یک نصاب حرفه ای به سرعت قادر خواهد بود این کار را برای شما انجام دهد. البته این موضوع در نوع دو حالته آن دیگر وجود نخواهد داشت. در صورتی که ممکن است بخواهید پنجره را از دو جهت باز کنید، می توانید از پنجره های کلنگی دو حالته استفاده کنید.

سیستم سش بازشوی این پنجره ها بسیار قدرتمند بوده و می تواند به خوبی وزن پنجره را تحمل کند و در طول زمان هیچ تغییری را در کیفیت مشاهده نخواهید کرد. این پنجره ها برای مکان هایی که نیاز به دید بیرون داشته باشند مورد استفاده قرار نمی گیرند. در صورتی که نیاز به این موضوع دارید، می توانید از سایر محصولات که برای نیاز شما طراحی شده اند استفاده کنید.

کاربردهای پنجره کلنگی upvc

پنجره کلنگی upvc معمولا تنها برای مکان هایی به کار می رود که تنها نیاز به تهویه و عبور هوا وجود دارد. به همین منظور بیشتر از این پنجره ها در مکان هایی همچون راه و پله ها، سرویس های بهداشتی و حمام، آشپزخانه و یا هر مکان دیگری که تنها نیاز به تهویه هوا دارد استفاده می شوند. این پنجره ها به شما امکان این را می دهند که هم بتوانید تهویه هوا داشته باشید و هم محلی برای نورگیری.

انواع پنجره کلنگی upvc

پنجره های کلنگی در انواع مختلفی موجود می باشد. از جمله این انواع می توان به موارد زیر اشاره نمود:

پنجره کلنگی تک حالته: این پنجره ها تنها از یک جهت (در یک حالت) قابل باز و بسته شدن می باشند.

پنجره کلنگی دو حالته : این نوع پنجره های کلنگی قابلیت دارند تا بتوانید آنها را در دو جهت باز و بسته کنید.

پنجره کلنگی کشویی: این پنجره ها قابلیت باز شدن هر دو نوع پنجره های کلنگی و پنجره های کشویی را یکجا دارند.

دستگیره پنجره کلنگی upvc

دستگیره پنجره های کلنگی در دو حالت قرار می گیرند. به این صورت که در یک حالت پنجره شما قفل بوده و در حالت دیگر می توانید آنرا باز کنید. البته این موضوع تنها برای نوع تک حالته می باشد و ممکن است بر اساس نوع پنجره کلنگی این موضوع متفاوت باشد. جنس مواد به کار رفته در دستگیره بسیار مهم می باشد، چرا که در اثر تماس مستقیم و همیشگی با شما بوده و باید بتواند فشار وارد شده از سوی دست را به خوبی تحمل کند.

مزایای پنجره کلنگی upvc

از مزایای پنجره کلنگی upvc می توان به موارد زیر اشاره نمود:

امکان تهویه هوای محل مورد استفاده

نورگیری محل مورد استفاده

استفاده از بالاترین کیفیت یراق آلات در پنجره های تولید شده

نصب آسان و سریع این نوع پنجره

امکان تغییر جهت (سش) بازشو پنجره های کلنگی

معایب پنجره کلنگی upvc

پنجره کلنگی upvc با توجه به نحوه ساخت و کاربرهای آن کمی محدود می باشد. این محدودیت با توجه به کاربرد آن بسیار طبیعی می باشد. اگر نیاز دارید بیش از تهویه از پنجره استفاده کنید این پنجره ها چندان مناسب شما نخواهند بود و می توانید از انواع دیگر استفاده کنید.

نگهداری از پنجره کلنگی upvc

نگهداری از پنجره کلنگی چندان کار سختی نیست. اگر نصب شما به خوبی صورت گرفته باشد و کیفیت پنجره خریداری شده مناسب باشد، نگهداری بسیار آسانی خواهید داشت. برای اینکه بیشینه کیفیت و عمر را در پنجره خود مشاهده کنید می توانید این موارد را انجام دهید:

تلاش کنید سالیانه چند بار یراق آلات پنجره خود را روغن کاری کنید. برای این منظور می توانید از روغن های چرخ استفاده کنید که رقیق بودن مناسبی دارند.

مراقب باشید به دسته و پنجره ضربه زیادی وارد نشود. ضربه وارد شده به پنجره و یا اجزای آن، می تواند طول عمر پنجره را کاهش دهد.

هیچ گاه نصب پنجره را به افراد متفرقه نسپارید. این موضوع باعث افزایش هزینه های شما در طول زمان خواهد شد.

تلاش کنید همیشه پنجره و اطراف آنرا پاکیزه نگاه دارید. این موضوع باعث می شود تا زیبایی ظاهری پنجره همیشه حفظ شود.

در صورتی که دستگیره پنجره کمی شل شده باشد، آنرا کمی محکم کنید. در انجام این کار زیاده روی نداشته باشید.

قیمت پنجره کلنگی upvc

قیمت پنجره کلنگی upvc با توجه به مواد و یراق آلات به کار رفته، اندازه، تعداد لنگه و … تعیین می شود. به همین دلیل امکان اعلام یک قیمت همیشگی وجود نخواهد داشت.

نکات مهم در زمان خرید پنجره های کلنگی upvc

در زمان خرید پنجره باید به برخی موارد توجه داشته باشید. این موارد را در زیر برای شما ذکر کرده ایم.

خرید خود را از محل معتبر انجام دهید

مطمئن شوید محصول خریداری شده از بهترین مواد اولیه و یراق آلات تولید شده باشد

اطمینان حاصل کنید پنجره خریداری شده از استحکام بالایی برخوردار باشد

از کیفیت شیشه به کار رفته در پنجره اطمینان به دست آورید

مطمئن باشید یراق آلات به کار رفته در پنجره قدرت تحمل وزن پنجره را داشته باشد

نصب پنجره کلنگی  upvc

نصب پنجره کلنگی upvc بسیار آسان می باشد. از آنجایی که می توان این پنجره ها را در هر دو جهت داخل و رو به خارج استفاده کرد، بهتر است از یک نصاب مشاوره بگیرید. یک نصاب بهترین حالت نصب را به شما خواهد گفت. در صورتی که نصب به خوبی صورت نگرفته و تراز انجام نشود، یراق آلات مورد استفاده در پنجره به سرعت آسیب خواهند دید و دیگر کیفیت خود را از دست می دهند.

جمع بندی ویژگی ها و خصوصیات پنجره های کلنگی upvc

در زمان خرید یک پنجره باید به کاربرد مورد نظر آن توجه ویژه ای داشت. چرا که خرید باید با توجه به نیاز صورت گیرد. اگر نیاز به نورگیری و تهویه هوا را داشته باشید، پنجره های کلنگی نیاز شما را برطرف خواهند ساخت. اما اگر نیاز به باز شدن کامل و دید کامل داشته باشید، این محصول مناسب شما نمی باشد و می توانید از محصولاتی مانند پنجره های دو حالته upvc استفاده کنید. اما در مقایسه این دو نوع پنجره باید در نظر داشته باشید که قیمت پنجره کلنگی از پنجره دو حالته پایین تر می باشد.

در مقایسه با پنجره های کشویی، پنجره های کلنگی دو مزیت را دارا می باشند. اولین مزیت آنها امکان تهویه بسیار بهتر هوا به نسبت پنجره های کشویی می باشد. دومین مزیت نیز از جهت عایق حرارتی و گرد و خاک بودن آن است. پنجره های کلنگی بسیار بهتر از پنجره های کشویی در اینگونه موارد عمل می کنند.

لذا باید محصولی تهیه کنید که دقیقا متناسب با نیاز باشد چرا که در غیر اینصورت هم هزینه های شما بیش از نیاز افزوده خواهد شد و هم کاربرد مورد نظر را به دست نخواهید آورد.

همچنین در نظر داشته باشید پنجره کلنگی خریداری شده باید حتما از یک فروشگاه مورد اطمینان تهیه شود. پنجره های بی کیفیت و با قیمت های بسیار پایین، به سرعت این تفاوت هزینه را جبران خواهند کرد و مجبور به دوباره کاری خواهید شد.

بهترین مدل پنجره دوجداره برای خانه شما
پنجره دوجداره تک حالته یا لولایی
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/