5 دقیقه زمان مطالعه (954 کلمه)

بهترین مدل پنجره دوجداره برای خانه شما

 

مدت زمان مطالعه:8 دقیقه

وقتی در نظر بگیرید که چه نوع پنجره دوجداره uPVC برای خانه شما مناسب است، مهم است که انواع مختلف سبک‌های پنجره دوجداره uPVC و طرح‌های موجود را در بشناسید. پنجره‌های uPVC مزایای زیادی دارند، از هزینه کم و نگهداری، تا اثرات عایق‌بندی آن‌ها بر گرما و صدا، دوام، و .. که این به انتخاب شما در بین موارد بسیاری از مدل های پنجره دوجداره دارد.
پنجره های دوجداره در بین کشورهای مختلف بسیار رواج پیدا کرده اند از این رو، تولیدکنندگان پنجره های دوجداره uPVC انواع مختلفی از سبک‌های مختلف پنجره را تولید کرده اند تا بهترین سبکی که برای خانه شما مناسب است را انتخاب کنید. انواع مختلفی از طرح‌ها با مجموعه ای از ویژگی ها و مزایا برای انتخاب وجود دارد. زمانی که تصمیم بگیریم که یک سبک پنجره دوجداره مناسب است آن سبک وجود خواهد داشت و شما محدود نیستید.با این حال، شما باید معماری خانه خود را در نظر بگیرید، چون همه سبک‌ها ممکن است متناسب با تمام قسمت‌های خانه شما نباشند.

این خرید پنجره دوجداره می تواند برای خانه جدید و یا برای تعویض پنجره دوجداره قدیمی صورت گیرد.

فاکتورهایی که برای خرید پنجره دوجداره باید در نظر بگیرید موقعیت جغرافیایی، ابعاد پنجره پنجره دوجداره،نوع پنجره دوجداره، مدل طراحی شده پنجره دوجداره، کاربرد پنجره دوجداره، عملکرد پنجره دوجداره، جنس قاب پنجره دوجداره، چنس شیشه پنجره دوجداره، روش نصب پنجره دوجداره، و سایر متغیرها توجه کرد.تمام این نکات را در مقالات جداگانه به آنها پرداخته ایم.

اما در این مقاله می خواهیم به معرفی انواع مدل پنجره دوجداره بپردازیم.

مدل تک لنگه و مدل دولنگه:

پنجره دوجداره دولنگه

متداول ترین استفاده در بین پنجره های تک لنگه و دولنگه،پنجره های دولنگه هستند زیرا پنجره های تک لنگه بیشتر در خانه های قدیمی استفاده می شوند.پنجره دوجداره دولنگه همانطور که از نام آن مشخص است از دو بخش مجزا بازشو تشکیل شده است که در یک قاب قرار گرفته اند و معمولا یکی در راست و یکی در سمت چپ قرار گرفته اند.

در مدل دولنگه بازشو حالت های مختلفی میتواند وجود داشته باشد.مثلا یک لنگه به صورت معمولا باز شود و لنگه دیگر به صورت دوحلته هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی باز شود.

پنجره تک لنگه مشابه پنجره دولنگه است ولی فقط شامل یک قسمت است.

در برخی از مدل ها که مدل فرانسوی نامیده می شود، آنها به گونه ای طراحی شده اند که یک طرف آنها به زیر بخش دیگر می لغزد و هنگامی که یک لنگه در باز میشود لنگه دیگر نیز باز خواهد شد و معمولا یک دستگیره دارند. و به این ترتیب هنگام باز کردن پنجره ها با کیفیت بصری بهتری روبرو می شویم.توری این پنجره ها از سمت بیرون باید نصب شوند و این نوعی مزیت محسوب می شود ؛اما قرار گرفتن توری پنجره دوجداره از سمت بیرون ساختمان باعث می شود که پنجره به طور کامل پوشیده شود.

هزینه پنجره دوجداره در این نوع بسته به ابعاد و جنس متفاوت است.معمولا ارزانترین آنها از جنس ونیل و گرانتر آنها می تواند از جنس چوب ماهون و یا چوب های دیگر باکیفیت باشد.

 پنجره دوجداره مدل دوحالته:

پنجره دوجداره دوحالته

همان پنجره های دو لنگه هستند با کاربرد چند گانه به طوری که شما می توانید پنجره را به طور کامل باز کنید مانند پنجره دولنگه یا تک لنگه تا اجازه دهید مقدار زیادی هوا وارد اتاق شود و یا به راحتی قسمت شیشه بیرون پنجره را تمیز کنید و یا می توانید لنگه پنجره را از پاشنه به داخل خم کنید تا تهویه ایمن داشته باشید.این حالت باعث شده است که پنجره دوجداره مدل دوحالته به یکی از سبک های امروزی و پر طرفدار تبدیل شود و با ظاهری مدرن و زیبا به یکی از طرح های محبوب در سراسر جهان تبدیل شود.

پنجره دوجداره دوحالته بهترین سبک برای اتاق خواب بچه ها است، به طوری که کج شدن درونی از پاشنه به شما اجازه میدهد که در حالی که محیط داخل خانه تهویه میشود این راحتی و امنیت را حتی در شب نیز به خانه خود بدهید.

این نوع پنجره ها بسیار مناسب فضاهای کوچک و اتاق های طبقات بالا است.

پنجره دوجداره کشویی:

پنجره دوجداره کشویی1

پنجره های کشویی یا ریلی از نظر عملکرد مشابه پنجره های دولنگه هستند.اما تفاوتی که دارند این است که قاب پنجره های کشویی به جای آنکه به صورت عمودی حرکت کنند، در جهت افقی می لغزد.

پنجره دوجداره کشویی در کشور ما به علت سابقه استفاده از پنجره های قدیمی کشویی طرفداران زیادی دارد.شاید علت این موضوع که پنجره دوجداره کشویی نسبت به پنجره دوجداره لولایی طرفداران بیشتری دارد این است که پنجره دوجداره کشویی هیچ فضایی را اشغال نمی کند و به راحتی به موازات لنگه خود حرکت می کند.

برای اطلاعات بیشتر و مزایا و معایب پنجره و قیمت پنجره دوجداره کشویی به لینک زیر مراجعه شود:پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره لولادار:

پنجره دوجداره لولادار

پنجره های دوجداره لولادار ساده ترین و متداول ترین شکل پنجره ها هستند.این نوع پنجره ها دارای یک لنگه متحرک هستند که از یک سمت به قاب پنجره متصل می شوند.لولاهایی که در محل اتصال آنها به کار برده می شود باعث می شود که پنجره همچون یک درب معمولی باز و بسته شود.

برای اطلاعات بیشتر و قیمت پنجره دوجداره لولایی به لینک زیر مراجعه شود.

 

یک مقایسه:پنجره های لولادار از پنجره های دولگنه گرانتر هستند دلیل آن هم استفاده از طراحی پیچیده تر و عملکرد مکانیکی لولاها است.پنجره دوجداره لولادار به واسطه درزهای کمتر و مکانیسمی که دارند نسبت به پنجره های دولگنه و انواع کشویی، در حفظ انرژی محیط بهتر هستند.

طراحی پنجره لولادار اگر به طوری باشد که از نقاط مختلف دارای قفل باشد به سختی می توان از طریق آسیب زدن به آنها اقدام به بازکردنشان کرد و از نظر امنیت در وضعیت بهتری هستند.

 

 پنجره دوجداره سایبانی

 

 

 

پنجره دوجداره کلنگی

 

 

تاثیر پنجره دوجداره بزرگ بر دکوراسیون داخلی
پنجره دوجداره دوحالته
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/