8 دقیقه زمان مطالعه (1560 کلمه)

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره upvc

__

وجود پنجره UPVC دو جداره در ساختمان های امروزی و همچنین تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره در ساختمان های دارای پنجره آهنی، کنار مزایای که بهمراه دارد، امری ضروری است. این ویژگی های خاص بدلیل استفاده از پروفیل UPVC، شیشه دوجداره، یراق آلات مناسب و لاستیک های درزگیر در پنجره UPVC بوده و هنگام تعویض پنجره قدیمی با دوجداره بدون تخریب بطور کاملا محسوس مشاهده می شود. در زیر مزیت هایی را که با استفاده از پنجره دوجداره و یا تعویض پنجره قدیمی با upvc بهره مند می شوید را بیان می کنیم:

1-عایق بسیار مناسب برای مهار پرت انرژی و جلوگیری ازهدر رفت انرژی.

2-عایق صوتی مناسب برای جلوگیری از آلودگیهای صوتی و ایجاد محیطی آرام.

3-مناسبترین عایق بندی و آبندی جهت جلوگیری از نفوذ آب در بارشها.

4-دارا بودن درز بندیهای بسیار مناسب و جلوگیری از هر گونه ورود گرد و غبار.

5-کار آمد در جهت حفظ محیط زیست بدلیل مهار انرژی و کم کردن مصرف سوختهای فصیلی در نتیجه کمک به حفظ آلودگی هوا. 

6-کنترل هزینه های خرید تاسیسات گرما زا و سرما زا، بدلیل نیاز به دستگاههای کم توان و کوچکتر و همچنین نیاز به اختصاص فضای کوچکتر به این تاسیسات بدلیل کوچکتر شدن تاسیسات برودتی و حرارتی . 

7-کاهش هزینه های انرژی حاصل از استحلاک کمتر دستگاههای تاسیساتی بدلیل نیاز به کارکرد و مصرف کمتر.

8-شادابی بخشی به محل فعالیت و زندگی بدلیل جلوگیری از مصرف اکسیژن محیط بدلیل استفاده زیاد از دستگاههایی مانند شوفاژ بخاری و غیره و همچنین حفظ محیط از آلودگیهای محیطی.

9-جلوگیری از فرسایش اسباب و وسایلی اعم از مبل و فرش و ... بر اثر نشست دوده و ...

10-مهار اشعه uv بوسیله شیشه های مخصوص دو جداره. 

11-تنوع در طرحهای مختلف خم و اشکال هندسی مختلف

12-عدم تغییر رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف . 

13-عدم نیاز به رنگ کاری سالانه بدلیل ثبات رنگ و کیفیت بالای جلا و رنگ برای دهها سال.

14-محصولی با درجات بالای بهداشتی و عدم جذب حشرات به خود

15-قابلیت نصب این محصول پس از اتمام و فینیشینگ ساختمان . 

16-عدم اشتعال.

17-حفاظت از محیط زیست بدلیل قابلیت بازیافت چند باره در صنعت.

18-نصب سریع و آسان محصول بدون نیاز به تخریب.

19-ایمنی بالا بدلیل مجهز بودن به ورقهای داخلی گالوانیزه و مقاومت در برابر خمش .

20-تنوع در طرحهای بازشوها و اشکال مختلف ترکیبی .

21-قابلیت ارائه پروفیلهای رنگی و روکشدار در طرحهای مختلف هماهنگ با دکوراسیون

22-مقاومت در برابر زلزله.

23-مقاومت بسیار بالا در برابر پوسیدگی و خوردگی .

24-مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی متغییر شب و روز مانند اختلاف دماهای کویری و کوهستانی شدید. 

25-عدم ایجاد بخارات روی شیشه

26-امکان دهی برای استفاده از فضاهای نزدیک پنجره

 

اگر ساختمان در حال نوسازی و تعمیر باشد پیشنهاد مناسب استفاده از خدمات تعویض درب و پنجره اهنی و الومینیومی با upvc است وبهتر است که فریم آهنی قدیمی از داخل دیوار خارج شده و پنجره استاندارد ساختمانی نصب گردد تا از فواید بی نظیر درب و پنجره دوجداره برخوردار شده و از زندگی ماشینی دوری کنید.

اما اگر منزل شما نیاز به تعمیر ندارد و انجام بنایی از وقت و حوصله شما دور است، مناسب است انجام کار تعویض بدون خرابی و بنایی است تا هزینه اضافی برای خانواده ها به بار نیاورد. برای تعویض درب و پنجره اهنی و الومینیومی تنها کافی است فریم های درب و پنجره های قدیمی در چارچوب خود باقی بماند و تمام اجزای داخلی ان ها جدا شود تا درب و پنجره یو پی وی سی بنا بر سلیقه شما برای پوشاندن فریم قبلی ساخته شده و به وسیله تعمیرکاران متخصص تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره دوجداره بدون تخریب به بهترین نحو صورت گیرد.

نحوه تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره upvc

برای شروع ابتدا باز شو ها و لنگه های پنجره ها را در آورده. سپس شیشه ها را از قسمت های ثابت جدا میکنند.

سپس ستون هایی که بازشو ها بر روی آنها نصب گردیده بود برش داده و کنده میشوند. در این مرحله از کار تنها فریم آهنی دور تا دور پنجره باقی مانده و آماده نصب در و پنجره upvc بر روی آن میباشد.

سپس پنجره های upvc را بر روی فریم آهنی با استفاده از پیچ های بلند نصب می شود. پس از آن شیشه های دو جداره را بر روی پنجره نصب میکنند و در انتهای کار با استفاده از فوم و چسب بطور کامل درز گیری میکنیم . بعد از درز گیری پنجره ها را ریگلاژ کرده تا از لحاظ تراز بودن و نرمی و سفتی دستگیره ها مطمئن شویم .

شما میتوانید ضایعات باقی مانده از پنجره های قدیمی را بفروشید. با این کار بخشی از هزینه های تعویض را جبران نمایید. البته در پنجره های آلومینیومی این امر محتمل تر ست.

قیمت تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره upvc

پارامترهایی که در قیمت تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب در رده های بالاتری قرار دارند می توان از جنس پروفیل ، یراق الات ، ابعاد پنجره اهنی و قدیمی ، شیشه دوجداره و سلایق کارفرما نام برد.

مناسبترین یراق در تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره upvc

معمولا دلیل تعویض  پنجره های دوجداره مشکل ورود صدا و گرد و غبار و جلو گیری از پرت انرژی است . در این حالت بهترین یراق آلات که این منظور را رعایت می نماید به ترتیب زیر اند . درصد عایق بودن یراق آلات پایین تر به ترتیب کمتر می شود . هر چه نیاز محل تعویض به پنجره های عایق تر بیشتر باشد باید از یراق آلات عایق تر نیز استفاده شود . بیشترین حالت عایق را لنگه ثابت دارد و هرچه لنگه های ثابت پنجه بیشتر باشد کنجه عایق تر است .
1- پنجره ثابت
2- یراق دوحالته ، یراق پنجره ای فولکس واگنی
3- یراق تک حالته ،  یراق کلنگی اسپانیولت دار
4- یراق درب اسپانیولت دار
5- یراق پنجره فرانسوی یا T بازشو
6- یراق آکاردئونی
7- یراق کلنگی بدون اسپانیولت
8- یراق درب فرانسوی یا T بازشو
9- یراق درب بدون اسپانیولت
10- یراق کشویی
همان طور که از ترتیب بالا مشخص است  بهترین و عایق ترین یراق آلات ، یراق آلات دوحالته و فولکس واگنی می باشند و کمترین حالت عایق مربوط به یراق کشویی است .
با این وجود یراق کشویی یو پی وی سی از یراق کشویی آلومینیومی و آهنی بسیار عایق تر است .

تاثیر تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره upvc

درب و پنجره های قدیمی که در گذشته استفاده میشد دارای ایرادات و معایب فراوانی بودند که موجب میشد تا علاوه بر عایق نبودن ساختمان ها،چهره زشت و ناپسندی در نمای داخلی و خارجی محیط ایجاد شود.

عایق بندی ساختمان ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و نقش درب و پنجره های دوجداره upvc و الومینیوم در این زمینه بسیار پر رنگ و کاربردی است به گونه ای که تعویض پنجره قدیمی با یو پی وی سی کاملا در بین اقشار مختلف جامعه احساس میشود زیرا ورود سرما در فصل زمستان و همچنین ورود گرما و ریزگردها و الودگی ها در روزهای مختلف سال در کلان شهرها باعث ایجاد مشکلات زیادی میشود.

علت عایق نبودن پنجره های قدیمی دلایل فراوانی دارد که پنجره های دوجداره کاملا این معایب را پوشش داده و بعد از تعویض پنجره قدیمی با upvc خواهید دید که چگونه دمای محیط تنظیم شده و از ورود سرما در زمستان و گرما در تابستان جلوگیری خواهد شد و علاوه بر کاهش هزینه های مصرف انرژی از مزایای بی نظیر درب و پنجره های upvc و الومینیوم بهره مند خواهید شد.

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره جدید از نگاه آمار

آمارهای رسمی مرکز آمار ایران نشان می دهد نزدیک به 90درصد از پنجره های موجود در ساختمان های ایران تک جداره بوده وتنها شناخت افکار عمومی وحتی مسئولان این است که پنجره های دوجداره تنها به هنگام احداث ساختمان های جدید ضرورت دارد، حال آنکه امکان تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره در کشور چند سالی است فراهم شده است.
صداهای بلند محیط مثل صدای ترافیک یا کارخانجات بر کاهش شنوایی تاثیر می گذارد.بعضی از آلاینده ها می توانند سبب بروز سرطانهای حنجره، بینی وعفونت سینوسها شوند.هنگامی که در اثر آلودگی صوتی خواب واستراحت کافی ندارید نمی توانید در روز بعد به کار وفعالیت اقتصادی موفقی بپردازید وتنفس هوای ناسالم ونداشتن خواب واستراحت کافی دودلیل موثر در کسالت وعدم کارایی در طول روز است.چنین افرادی نمی توانند فعالیت خود را به بهترین نحو انجام داده وبهترین رفتار وتصمیمات را در زندگی وکار خود داشته باشند.عدم موفقیت در کار وکسالت وبی حوصلگی وعصبانیت در مرد خانواده ونیز خستگی زن از نظافت وگردگیری مداوم وهمچنین کاهش ضریب هوشی بچه ها وپایین آمدن نمرات بچه ها، وضعیت خانواده را به بحران کشیده وآن را در آستانه متلاشی شدن قرار می دهد.در چنین شرایطی قبض های سنگین وبدون رایانه برق وگاز که در اثر اتلاف انرژی ارقام نجومی پیدا کرده اند ضربه آخر را بر پیکر خانواده وارد آورده وپیداکردن مقصر برای زیاد شدن قبض در خانواده وعدم وجود پول کافی برای پرداخت آن ودر نتیجه قطع آب وبرق که در اثر استفاده بیش از حد کولر در فصول گرم وهمچنین قطع گاز در فصول سرد که در اثر اتلاف انرژی بوجود آمده ضربه نهایی را به پیکر خانواده وارد می آورد.
آمارها نشان می دهد پس از تعویض پنجره های قدیمی به دوجداره در یک خانه، روابط افراد خانواده محکم تر شده وشادابی وموفقیت در آن خانواده به طور چشمگیری افزایش می یابد.این آمارها نشان می دهند پس از روی آوردن مردم به تعویض پنجره های قدیمی به پنجره های دوجداره درصد طلاق به طور مشخصی کاهش یافته است.

تاثیر پنجره دوجداره بزرگ بر دکوراسیون داخلی
پنجره دوجداره دوحالته
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/