4 دقیقه زمان مطالعه (876 کلمه)

تاثیر پنجره دوجداره بزرگ بر دکوراسیون داخلی

یک درخواست خاص برای استفاده از پنجره های دوجداره وجود دارد و آن استفاده از پنجره های دوجداره بزرگ است.اکثر ما این حقیقت را قبول داریم که پنجره های بزرگ کف تا سقف مطلوب تر از پنجره های کوچک هستند.پنجره های دوجداره بزرگ دسترسی بصری به فضای باز را فراهم می کنند و در عین حال امکان ورود و خروج هوای تازه را به راحتی مهیا می سازند.

large windows 1030x460

پنجره های دوجداره بزرگ مزایای زیادی دارند که ما در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد:

1-پنجره های دوجداره بزرگ امکان استفاده از روشنایی طبیعی را برای خانه فراهم می کنند بخصوص در روزهای تاریک زمستان، که برخی از ما تحت تاثیر اختلالات عاطفی و روحی فصلی قرار می گیریم.پنجره های دوجداره بزرگ امکان روشنایی بیشتری را برای خانه به ارمغان می آورند و به شما این امکان را می دهند که از روشنایی برقی صرف نظر کرده و از نور طبیعی استفاده کنید.قرار گرفتن در معرض نور طبیعی به بالا بردن انرژی و حالات روحی معروف است و این نور باعث می شود که شما احساس بهتری داشته باشید و در شب خواب بهتری را تجربه کنید.

1

2-بهره وری از انرژی خورشیدی:اگر به درستی طراحی شوند،پنجره های دوجداره بزرگ می توانند به گرم کردن خانه در زمستان، زمانی که خورشید می درخشد کمک کنند.

2

3-پنجره های دوجداره بزرگ می توانند به شما کمک کنند احساس کنید که بخشی از فضای باز هستید،حتی زمانی که داخل خانه هستید.مطالعات نشان داده است که کسانی که علاقه مند به طبیعت و دیدن طبیعت هستند تاثیر مثبت عمیقی در وجودشان احساس کرده اند.دیدن طبیعت به تقویت روحیه کمک زیادی می کند و باعث می شود که لحظات شادتری را داشته باشیم.چه بهتر که این فضا را در درون خانه با عوض کردن دکوراسیون منزل تجربه کنیم.

3

4-پنجره های دوجداره بزرگ احساس خوشایند بهتری دارند زمانی که شما قصد فروش خانه خود را داشته باشید.

4

برخی دیگر از نکات در مورد پنجره های دوجداره بزرگ:

طراحی:یک معمار زمانی که قصد طراحی دارد جهت گیری خانه را در نظر می گیرد .مهم است که به تابش بالقوه و یا حرارت بیش از حد در زمان خاصی از سال توجه شود.در مناطق شمالی،پنجره های بزرگ باید با جنوب یا جنوب غربی روبرو شوند تا امکان افزایش گرمای خورشید را در زمستان فراهم آورند.

طراحی

کارایی:پنجره های بزرگ هم می توانند به صورت بزرگ ثابت و یا به صورت قابل حرکت باشند و یا به صورت ترکیبی.مزیت پنجره های بزرگ ثابت این است که هیچ قسمت متحرکی ندارند و بنابراین از پنجره های دارای قابلیت حرکت ارزانتر هستند.مزیت پنجره های قابل حرکت این است که اجازه افزایش حرکت و گردش هوا را می دهند و اجازه می دهند هوای تازه به داخل خانه وارد شود.یک پنجره دوجداره بزرگ می تواند به گونه ای ساخته شود که ترکیبی از این دو باشد.

ساخت:هنگام طراحی و ساخت پنجره های بزرگ، استفاده از یک تولید کننده با تجربه برای یک نتیجه موفق حیاتی است.چهارچوب پنجره حتما باید توسط متخصصین تایید شده توسط تولید کننده نصب شوند.

کارایی انرژی:یکی از نگرانی ها در مورد پنجره های بزرگ، کارایی انرژی آنها است و یا فقدان آن.تکنولوژی پنجره های دوجداره امروزه به طور قابل توجهی از فن آوری های گذشته بهبود یافته است.عوامل متعددی وجود دارند که می توانند به پنجره های بزرگ کمک کنند تا در محیط های سرد عملکرد خوبی داشته باشند.بازده انرژی برای پنجره ها برابر با مقدار u است ،که معکوس آن مقدارR است(که میزان اتلاف حرارت یک ماده در هر اینچ را اندازه گیری می کند).هنگام ارزیابی اینکه آیا یک پنجره کارامد است یا خیر به دنبال پنجره هایی بگردید که ارزش u کمتری دارند.

پنجره های دوجداره می توانند دارای ستاره انرژی باشند که باید تمام ویژگی هایی که در زیر لیست شده اند را دارا باشد.

شیشه دوجداره یا سه جداره:پنجره های بزرگ که دارای کارایی انرژی خوبی هستند از شیشه های دو یا سه جداره استفاده می کنند(به این ترتیب که قابهای پنجره از دو یا سه شیشه با فاصله های معین )تشکیل شده است.فاصله بین شیشه ها با آرگون ،کریپتون یا مخلوطی از دوگاز که به مسدود کردن هوای سرد و یا داغ از عبور کمک میکند پر خواهد شد.

پوشش سطح زیر:این پوشش سطح برای کمک به حداکثر رساندن کارایی انرژی استفاده می شود.این پوشش میتواند به روش های مختلف بسته به آب و هوایی که خانه ساخته شده است اعمال شوند.در آب و هوای سرد پوشش در قسمت داخلی به کار می رود تا گرما را نگه دارد و در آب و هوای گرم بر روی شیشه خارجی اعمال می شود تا از ورود گرما به خانه جلوگیری شود.

قاب بندی

یک قاب کاملا عایق برای حفظ کارایی انرژی یک پنجره مهم است. یکی از بهترین مواد چارچوب برای انتخاب، فایبرگلاس می‌باشد چون ماده منبسط و منقبض می‌شود و در عین حال آب‌بندی بین آینه و قاب را حفظ می‌کند.

نتیجه‌گیری

پنجره‌های بزرگ مزایای قابل‌توجهی برای هر خانه با اجازه دادن به فضای باز برای تبدیل شدن به بخشی از دکور و اجازه دادن به مقادیر قابل‌توجه نور طبیعی در هنگام ارائه دیدگاه‌های زیبا ارائه می‌دهند. نگرانی‌ها در مورد بهره‌وری انرژی پنجره‌های بزرگ کم‌تر از یک مساله است چرا که تکنولوژی پنجره بهبود می‌یابد، و حتی ممکن است بگوید که منافع پنجره‌های بزرگ از معایب بیشتر است.

 ساخت و سازان

تاثیر پنجره دوجداره بر آلودگی صوتی
بهترین مدل پنجره دوجداره برای خانه شما
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/