3 دقیقه زمان مطالعه (642 کلمه)

تاثیر پنجره دوجداره بر آلودگی صوتی

_

 #آلودگی صوتی#نقش پنجره دوجداره بر آلودگی صوتی#شیشه دوجداره

آزمایشات انجام گرفته در علم پزشکی حاکی از آن است که، آلودگی صوتی تاثیر زیانباری بر سلامت جسم و روح دارد، تمدد اعصاب و افزایش بازدهی انسان دو عمل اصلی هستند که در آرامشی که در محیط خانه یا محیط کار داریم به دست می آوریم . یکی از راههای مؤثر در کاهش آلودگی صوتی، استفاده از سیستم درب و پنجره مناسب می‌باشد. سیستم در و پنجره دوجداره UPVC میتواند کمکی مؤثر در کاهش آلودگی صوتی باشد.

توجه:قرار گرفتن دائم در معرض این صداها، عوارضی مثل زنگ زدن، وزوز کردن و سوت کشیدن گوش را به همراه دارد. از دست دادن یا کاهش قدرت شنوایی بر اثر آلودگی صوتی، بر خلاف عوارضی که بر اثر پیری برای شنوایی پیش می‌آید، قابل درمان نیست؛ چون عوارض ناشی از آلودگی صوتی، سلول‌های حلزونی گوش داخلی را تخریب می‌کند و بازگشت به حالت عادی را غیر ممکن می‌سازد.

 نقش پنجره ها بر آلودگی صوتی

پنجره ها یکی از بزرگترین مقصر های ورود سر وصدا به داخل خانه می باشند. پنجره های یک جداره با جنس قدیمی و فلزی، کمترین مقاومت را در برابر صدا دارند. در نقطه مقابل ، طراحی و جنس خوب پنجره دوجداره، تاثیر بسزایی در افزایش آرامش و سکوت در خانه شما دارند.استفاده از درب و پنجره‌های UPVC با شیشه‌های دوجداره میزان صدا را تا 40 دسی بل کاهش میدهد.شیشه های پنجره یکی از مهم ترین بخش های پنجره در جهت کاهش سر و صدا می باشند. شیشه دوجداره مرغوب منجر به کاهش سر و صدا خواهد شد.

کلاس انتقال صدا چیست؟

کلاس انتقال صدا که اغلب تحت عنوان STC تلقی می شود،کلاس انتقال صدا مقیاسی است برای اندازه گیری توانایی پنجره ها در جهت کاهش سر و صدا . اگر پنجره های شما بیشترین درجه STC را داشته باشند، به احتمال زیاد آرامش و سکوت قابل توجه ای در منزل شما حاکم خواهد شد. درجه STC پنجره های یک جداره معمولی، عددی بین 18- 20 می باشد. در صورتی که درجه STC یک پنجره دوجداره معمولی بین 28-32 می باشد.

 

شیشه آکوستیک چیست؟

شیشه های آکوستیک در پنجره دوجداره به میزان قابل توجهی مزاحمت های ناشی از صداهای ناخواسته به ویژه در محل های شلوغ مانند نزدیکی بزرگراه ها، جاده های اصلی و فرودگاه ها را کاهش می دهند. حتی زمانی که پنجره دوجداره در طبقات بالا و یا روی سقف خانه ها به کار می روند، صداهای ناشی از بارش باران را هم کاهش می دهند. همچنین از پنجره دوجداره برای عایق صدای محیط داخلی هم می توان استفاده کرد، به طور مثال برای جداسازی بخش های یک اداره و یا اتاق جلسات می شود پنجره دوجداره را به کار برد.

شیشه های آکوستیک از دو یا چند لایه شیشه ای تشکیل شده اند، که با یک یا چند زیر لایه آکوستیک به هم متصل شده اند و یک پنجره دوجداره را ایجاد کرده اند. این زیرلایه ها به عنوان هسته‌ی تعدیل کننده ی صدا در پنجره دوجداره تعبیه می شوند و صدا با گذشتن از داخل آن تضعیف می شود. به طرز جالبی، تغییر در میزان ضخامت این زیرلایه ها باعث می شود که  حتی عایق صدای بهتری هم داشته باشیم. این پنجره های دارای روکش آکوستیک در عین حال تمام ویژگی های یک پنجره دوجداره معمولی را هم دارند، از ویژگی های امنیتی و حفاظتی گرفته تا استانداردهای اولیه ای که در این نوع پنجره ها باید رعایت شوند.

ترکیب شیشه های آکوستیک با سایر تکنولوژی ها

شیشه های دارای روکش آکوستیک می توانند با سایر فناوری های جدیدی که در پنجره دوجداره به کار می روند مانند عایق نور، سیستم تمیز کننده خودکار و یا شیشه های تزیینی ترکیب شوند و ویژگی های جذاب و جدیدی را در اختیار ما قرار دهند.

 

 شاید مقالات زیر نیز برای شما مفید باشد:

بهترین شیشه برای استفاده در پنجره دوجداره

خصوصیات پنجره دوجداره

 ساخت و سازان

منبع:https://fixopen.com

پنجره دوجداره
تاثیر پنجره دوجداره بزرگ بر دکوراسیون داخلی
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/