2 دقیقه زمان مطالعه (322 کلمه)

بهترین نوع پنجره دوجداره

___20200125-185629_1

اگر بخواهیم از میان انبوهی از مارک های، ساخته شده پنجره دوجداره بهترین آنها را برای ساختمان خود انتخاب کنیم باید معیارهای یک پنجره دوجداره مرغوب را بشناسیم.

شرکت های سازنده پنجره دوجداره پنجره های خود را در دو نوع مرغوب و گران و متوسط و ارزان می سازند تا مشتریان بتوانند با توجه به بودجه خود اقدام به خرید پنجره دوجداره کنند.

بهترین نوع پنجره دوجداره

اجزای پنجره دوجداره شامل پروفیل های UPVC ،یراق(با توجه به نوع پنجره) متفاوت است و شیشه دوجداره.

پروفیل های UPVC

پروفیل های پنجره دوجداره از اجزایی است که گالوانیزه آهن به کار رفته در مقطع پروفیل ها (با توجه به کیفیت و ضخامت آن) بر کیفیت تاثیرگذار است.اگر بخواهید پروفیل پنجره دوجداره نامرغوب را بشناسید به نکات زیر توجه کنید.

 1-تغییر رنگ در پروفیل پنجره دوجداره:در پنجره های چینی معمولا این مشکل زیاد دیده می شود.در این نوع پنجره های دوجداره پروفیل های آن در برابر آفتاب تغییر رنگ داده و ابتدا به رنگ زرد و سپس به قهوه ای سوخته تبدیل می شوند.

2-خمیدگی پروفیل upvc: در مرور زمان پروفیل های پنجره upvc نامرغوب حالت خمیدگی پیدا می کنند و بازشوهای آن به درستی باز و بسته نمی شوند.

3-شکستگی پروفیل upvc: اگر مواد اولیه در پروفیل پنجره و درهای upvc نامرغوب باشد، پروفیل ها در زمان نصب و یا در مدت کوتاهی شکسته میشوند که این نوع حالت معمولا در پنجره دوجداره ارزان رخ می دهد.

یراق پنجره دوجداره

یراق آلات upvc تک حالته شامل :اسپانیولیت-دستگیره ها-لولا-جلوقفلی است

اسپانیولیت:اسپانیولیت با کیفیت از آلیاژهای مرغوب ساخته میشوند. اگر در هنگام نصب پنجره دوجداره از یراق آلات نامرغوب استفاده شود در هنگام نصب شکسته می شوند و یا پیچ های دستگیره هرز می شوند.جای پیچ ها در اسپانیولیت بسیار مهم است و مناسب است که هر 30 سانت یک پیچ قرار گیرد .در سمت چرخ دنده بهتر است که پیچ ها به هم نزدیکتر بوده تا در اثر فشار دستگیره اسپانیولیت جدا نشود.

 

پنجره دوجداره تک حالته یا لولایی
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/