2 دقیقه زمان مطالعه (354 کلمه)

اندازه های استاندارد پنجره دوجداره

ابعاد پنجره دوجداره ابعاد پنجره دوجداره

اندازه پنجره دوجداره نقش مهم و کلیدی در ساختمان دارد و این اندازه های استاندارد برای پنجره دوجداره طی تجربیات و علم بدست آمده و سازندگان پنجره های دوجداره همواره این اندازه ها را رعایت میکنند تا پنجره دوجداره ایده آل برای ساختمان را به وجود آورند.

به عنوان مثال پنجره دوجداره استاندارد نمای زیباتری به ساختمان میبخشد.

پنجره با ابعاد استاندارد حداکثر بازشو را به ارمغان می آورد

عملکرد و بازشو در پنجره های استاندارد عملکرد بهتری دارند.

تاثیر ابعاد استاندارد پنجره در نصب

بدیهی است رعایت استانداردها دلایل و فواید خود را به همراه دارد. یکی از عواملی که رعایت استاندارد اندازه پنجره بر آن تاثیر به سزایی دارد مراحل نصب درب و پنجره می باشد.

استانداردها در پنجره دوجداره

اگر در اتاق خواب ارتفاع کف تا سقف را به طور معمول ۲۸۰ سانتی متر در نظر بگیریم . طبق ضوابط شهرداری برای جلوگیری از سقوط افراد یا اجسام و یا بدلیل قرار دادن مبل یا تخت تا ارتفاع یک متری از کف بهتر است پنجره بازشو وجود نداشته باشد . اگر بدلیل ایجاد گچ بری و یا نصب چوب پرده تا فاصله ۳۰ سانتی متری از سقف نیز از ایجاد پنجره باز شو صرف نظر کنیم ؛ میزان باقی مانده برای ارتفاع پنجره ۱۳۰ سانتی متر منهای ارتفاع اتاق برابر با ۱۵۰ سانتی متر می باشد.

برای پنجره UPVC عرض پنجره ها نیز بهتر است به صورتی باشد که عرض هر لنگه از پنجره بین ۶۰ تا ۷۵ سانتی متر باشد. همچنین باید در نظر داشت در یک بعد از نمای ساختمان عرض و ارتفاع فریم ها به صورتی در نظر گرفته شود که ابعاد لنگه ها ی پنجره ها در اتاق های مختلف که در یک بعد نما قرار می گیرند در آن بعد از نما تقریبا مساوی باشد. به طور مثال اگر یک پنجره دولنگه با ابعاد ۱۵۰×۱۵۰ در اتاق خواب قرار می گیرد و در موازات آن در همان بعد از نما یک پنجره سه لنگه برای پذیرایی در نظر داریم بهتر است که ابعاد هر لنگه پنجرۀ پذیرایی را نیز باید ۱۵۰×۷۵ درنظر بگیریم که ابعاد کلی پنجره پذیرایی به ارتفاع ۱۵۰ و عرض ۲۲۵ سانتی متر خواهد شد.


پنجره آلومینیوم ترمال بریک
مزایای پنجره دوجداره
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/