5 دقیقه زمان مطالعه (900 کلمه)

پنجره سه جداره

پنجره سه جداره پنجره سه جداره
اضافه کردن پنجره دوجداره در کنار یک پنجره تک جداره که به آن پنجره سه جداره گفته میشود راهی موثر و کارآمد را برای خانه ایجاد میکند که ما قصد داریم در این مقاله مزایا و معایب و مقایسه آن با پنجره دوجداره را بین کنیم.

 پنجره سه جداره چیست؟

با اضافه کردن یک صفحه اضافه به یک پنجره دوجداره پنجره های سه لعابه یا سه جداره ایجاد میشود. بین این سه صفحه شیشه دو فضا ایجاد میشود که داخل آن را با مواد آرگون،زنون و یا کریپتون پر میکنند.

مزایای پنجره سه جداره

در حالی که تنها افزودن یک شیشه اضافی به یک پنجره دوجداره ممکن است سخت به نظر برسد اما مزایای زیادی برای خانه شما می‌آورد، می‌تواند واقعا تفاوت بزرگی ایجاد کند، اگر به ویژگی های آن خانه شما نیاز داشته باشد. گفته می‌شود گفته میشود با اضافه کردن یک شیشه اضافی کاهش قابل ملاحظه ای در ورود سرو صدای خارج به داخل خانه  ایجاد میشود و کارایی خانه شما را با اجازه ندادن به گرما برای فرار افزایش می‌دهد. در زیر برخی از مزایایی که خانه شما می‌تواند بعد از نصب پنجره سه جداره حاصل کند آورده شده است:

کاهش آلودگی
خانه‌ای گرم به لطف از دست دادن گرمای کم‌تر
افزایش کارایی که منجر به کاهش هزینه‌های انرژی می‌شود
می‌تواند به کاهش چگالش کمک کند
از آن بهتر اینکه خانه تان امن‌تر خواهد شد

به ارزش خانه افزوده میشود.

پنجره های سه جداره برای کاهش آلودگی صوتی

اگر در منطقه‌ای زندگی کنید که به طور کلی پر سر و صدا میباشد، کاهش صداهای آزاردهنده ممکن است در هنگام در نظر گرفتن پنجره‌های جدید اولویت بالایی داشته باشد. دو چیز تاثیر زیادی بر روی این که چقدر صدا به داخل خانه سرایت میکند دارد یکی ضخامت شیشه و دوم فضای بین شیشه‌ها 

 بنابراین داشتن سه عدد شیشه کنار هم  لزوما به معنای بهتر بودن آن نیست.، بلکه بیشتر معیار ضخامت است که در این صورت از داشتن خانه ای آرام لذت خواهید برد.

پنجره دوجداره در مقابل پنجره سه جداره

اینکه آیا یک شیشه اضافه میتواند واقعا تفاوت های زیادی برای صاحبان خانه ایجاد کند یا نه بستگی به محل ساختمان،اینکه آیا ساختمان در محل پر رفت و آمدی است و آلودگی صوتی شدید است و یا اینکه محل زندگی در یک شهری است که زمستان های شدیدی دارد میتواند متفاوت باشد.

پنجره دوجداره پنجره سه جداره
ارزانتر کارایی انرژی بیشتر
سبکترارزش u پایین تر
انرژی بهتری را از خورشید دریافت کنیدقویتر و با دوام تر

نکته مهم دیگر در نظر گرفتن مقدار u است که برای اندازه گیری راندمان انرژی پنجره استفاده می شود. هرچه مقدار u پایین تر باشد ، از مواد عایق بهتر استفاده می شود تا به خانه شما زیبا و گرم شود. تفاوت بین مقدار u پنجره دو جداره و سه جداره را در زیر می بینید.

نوع پنجره
مقدار u بالقوه
تفاوت احتمالی دما در نزدیکی پنجره
پنجره دوجداره 2.8 16°C
پنجره سه جداره0.8 to 0.6
18°C

معایب پنجره سه جداره

متاسفانه با وجود مزایای بی نظیر هر محصول ساختمانی معایبی نیز دارد که ممکن است شما را از انتخاب ان پشیمان کند که به چند مورد اشاره می کنیم:

1-وزن بالای شیشه سه جداره در برابر نوع دوجداره ان در واقع تا دو برابر بیشتر و ایجاد یک بار مضاعف بر ساختمان

2-قیمت نسبتا بالای شیشه های سه جداره

3-این ساخت بشر زمانی برای شما کارایی صد در صدی دارد که کل ساختمان دارای عایق بندی اصولی باشد.

4-محدودیت در ابعاد درب و پنجره upvc به دلیل ظاهر و شکل شیشه های سه جداره

رگلاژ پنجره های upvc که بر روی ان شیشه سه جداره نصب است به مراتب سخت تر می باشد.

قیمت پنجره سه جداره

راندمان بهتر ، ارزش u پایین تر و امنیت بالاتر پنجره سه جداره همه به معنای این است که شما مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری نسبت به انتخاب پنجره دوجداره هستید. در جدول زیر می توانید ایده ای راجع به هزینه خود را بدست آورید.

چگونه میتوان بهترین نصاب پنجره سه جداره و یا دوجداره را یافت؟

برای اینکه بیشترین شانس را برای یافتن بهترین قیمت برای نصب پنجره سه جداره را داشته باشید ، باید تحقیقات لازم را از انجمن ها و یا افراد معتبر جویا شوید و یا بگردید دنبال نقل قول هایی که در جاهای مختلف راجع به نصاب پنجره وجود دارد.

آیا پنجره سه جداره ارزش ملک را بیشتر میکند؟

وقتی تمام مزایایی را که پنجره سه جداره نسبت به پنجره دوجداره دارد ، در نظر بگیرید ، احتمالاً ملک شما هنگام فروش خانه ارزش بیشتری پیدا می کند. خانه ای عایق بندی شده که قبض انرژی کمتری دارد و در نتیجه برای هر خریدار بالقوه جذاب خواهد بود. 

آیا باید پنجره سه جداره را انتخاب کنم؟

برای به دست آوردن مزیتهای پنجره سه جداره ، ابتدا باید هزینه های بالقوه را تامین کنید زیرا آن ها ارزان نیستند. پس اگر تصمیم به نصب پنجره سه جداره کردید: خانه شما به خوبی عایق بندی خواهد شد و در صدر آن صورتحساب انرژی شما شروع به ریزش خواهد کرد.


صورتحساب کاهش یافته انرژی نشان می دهد که شما به طور بالقوه می توانید هزینه های اولیه پنجره را بازپرداخت کنید اما احتمالاً سال ها طول می کشد تا جبران شود. با این حال ، اگر به دنبال افزایش ارزش خانه خود هستید ، پنجره سه جداره یک روش عالی برای جذابیت خریداران بالقوه است.
نحوه انتخاب بهترین شرکت پنجره دوجداره
پنجره آلومینیوم یا upvc-مزایا و معایب
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/