3 دقیقه زمان مطالعه (534 کلمه)

آیا پنجره دوجداره به کاهش از دست دادن انرژی کمک می کند؟

پنجره دوجداره و کاهش اتلاف انرژی پنجره دوجداره و کاهش اتلاف انرژی

 

این یک واقعیت است که پنجره دوجداره به کاهش میزان گرمای از دست رفته در خانه کمک بزرگی می کند. اما آیا شما واقعاً می دانید که چگونه این کار صورت میپذیرد؟ اکثر مردم احتمالاً حدس می زنند که وجود دو شیشه کنار هم به جای فقط یکی ، ارتباطی با این کاهش انرژی دارد.

بیایید کمی اطلاعات بیشتر برای دیدن نحوه کار آن پیدا کنیم.

دوجداره کردن پنجره چقدر در کاهش انرژی موثر خواهد بود؟

شما ممکن است از پاسخ شگفت‌زده شوید - مقدار از دست دادن انرژی خانه شما در هر سال نصف می‌شود. این می‌تواند تاثیر عمیقی بر قبض‌های گرمایش شما داشته باشد.

چرا شیشه دوجداره بهتر از تکی است؟

جواب در این است که شما یک مانع اضافی خواهید داشت. گرما از داخل خانه به سختی به بیرون میرود وقتی که دو شیشه کنار هم در قاب پنجره به جای یکی باشد.

اجازه دهید لحظه‌ای تصور کنیم که نیمه زمستان است و دمای هوا در بیرون منفی ۲ درجه است. سیستم گرمایشی خود را روشن میکنید و آن را در حدود ۱۹ درجه سانتیگراد در داخل خانه قرار می‌دهید

حالا اگر یک شیشه براق تکی داشته باشید، شیشه در نمایی که در بیرون است در واقع خیلی سرد خواهد شد. در حالی که نمای داخلی گرم‌تر خواهد بود، اما چون دمای بیرون از دمای داخل سردتر خواهد بود. تعجبی ندارد که شما گرما را از داخل خانه خود در این وضعیت از دست خواهید داد.

حالا بر عکس تصور کنید که یک پنجره دوجداره در خانه نصب کرده اید و همه شرایطی که در بالا ذکر شد یکسان است. هنوز یک صفحه شیشه سرد در قسمت بیرونی پنجره دارید. اما صفحه داخل یک صفحه متفاوت است - و شکاف بین دو صفحه ، معمولاً از 16 میلی متر یا بیشتر ، به عنوان یک تله عمل می کند. اساساً این فاصله باعث می شود عایقی در مقابل سرما از بیرون باشد. به همین دلیل است که بلافاصله هنگام نصب پنجره دوجداره ، متوجه تفاوت خواهید شد. 

آیا پنجره های دوجداره باعث ایجاد تفاوت بزرگی در هزینه‌های سوخت در هر سال می‌شوند؟

 بله مقدار دقیق صرفه جویی بستگی به این دارد که چطور از گرمایش خود استفاده می کنید و در چه دمایی دوست دارید آن را نگه دارید. اما به طور کلی می توان گفت: پس از نصب پنجره دوجداره خود ، سالانه بیش از 100 پوند صرفه جویی می شود.

شایان ذکر است که حتی با صرفه جویی در انرژی، زمان قابل توجهی برای بازگشت سرمایه گذاری شما به جیبتان باید سپری شود. اما از آنجایی که پنجره دوجداره مزایای دیگری نیز دارند ، باعث می شود اگر بتوانید چنین کاری را انجام دهید و جایگزین پنجره تکی خسته کننده خود را با پنجره های دوجداره پر کنید. نه تنها عایق بهتری در برابر سرما خواهید داشت ، بلکه گرمای کمتری نیز از دست خواهید داد ، دارای پنجره های به ظاهر بهتر و ایمن تر خواهید بود و همچنین از بیرون سر و صدای بسیار کمتری لذت خواهید برد و همچنین باعث افزایش قیمت خانه می شود.

به راحتی می توان فهمید که پنجره دوجداره تا چه اندازه می تواند مؤثر باشد. شاید زمان آن باشد که شما برای ملک خود در پنجره دوجداره سرمایه گذاری کنید.

افزایش روشنایی داخل خانه
نحوه انتخاب بهترین شرکت پنجره دوجداره
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/