3 دقیقه زمان مطالعه (649 کلمه)

افزایش روشنایی داخل خانه

افزایش روشنایی خانه افزایش روشنایی خانه

{Play}

کم‌کم دارد تابستان فرا میرسد. به طور معمول، همه ما خود را برای یک تابستان آفتابی در سال آماده می‌کنیم.

همه ما مشتاقانه منتظر نور خورشید هستیم، اما آیا شما فواید خارق‌العاده‌ای که با نور طبیعی به وجود می‌آیند را می‌دانید؟ دادن نور بیشتر به منزل می‌تواند:

روحیه خود را تقویت کنید

نور خورشید در واقع تعداد اندروفین ها و سروتونین موجود در بدن شما را افزایش می دهد. این مواد شما را خوشحال می کنند ، به همین دلیل اجازه داشتن نور طبیعی بیشتر به خانه شما می تواند خلق و خوی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

حتی مشخص شده است که افزایش نور طبیعی نقش بسیار مهمی در تقویت شناخت و بهره وری دارد ، به این معنی که یک خانه روشن تر می تواند نگرش شما را کاملاً تغییر دهد.

شما را سالم نگه میدارد.

آیا می دانید که نور خورشید به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی شناخته می شود؟ پرتوهای UV نیز به طور طبیعی ضد عفونی کننده هستند. با اجازه دادن به نور طبیعی تر ، می توانید به کاهش باکتری ها و ارگانیسم های مضر در سرتاسر خانه کمک کنید.

نور طبیعی بدن شما را نیز سالم نگه می دارد.

o تحریک اشتهای شما ،
o بهبود هضم ،
o تولید حاد ویتامین های B و D ،
o بهبود گردش خون ،
o تقویت سیستم ایمنی بدن ،
o تعداد گلبولهای سفید خود را افزایش می دهد ،
o و حتی متعادل کردن هورمونهای بدن.

به شما کمک میکند بخوابید

ممکن است شما در مورد اثرات مضر "نور آبی" که در شب از صفحه گوشی شما ساطع می‌شود شنیده باشید. این نور مصنوعی شدید، تولید ملاتونین به بدن شما را مختل می‌کند - هورمونی که خواب را منظم می‌کند

نور طبیعی اثر معکوس دارد؛ به شما کمک می‌کند که در طول روز پر انرژی و در شب خواب‌ بهتری داشته باشید. نور خورشید هم چنین به تنظیم چرخه خواب شما با استفاده از ریتم شبانه‌روزی خود با طلوع و غروب خورشید کمک می‌کند. انسان‌ها برای بیرون ساخته شده‌اند، بنابراین اجازه دهید نور طبیعی بیشتری به خانه شما وارد شود، این کار می‌تواند به بدن شما کمک کند که طبیعی‌تر رفتار کند.

به محیط زیست کمک کنید

اطمینان حاصل کنید که لامپ های خود را خاموش کرده و پرده ها را در هر زمان ممکن باز کنید تا نور خورشید طبیعی و سبز طبیعی خانه شما را روشن کند. این نه تنها ارزان تر از روشن کردن چراغ های خانه است بلکه برای تولید سوخت های فسیلی نیز نیازی به سوختن نیست.

اجازه دادن نور خورشید به خانه شما نیز می تواند به گرمتر نگه داشتن آن کمک کند. به این معنی که می توانید سیستم های گرمایشی را نیز خاموش کنید.

قرار گرفتن در معرض  نور طبیعی آفتاب ، فواید بسیار زیادی برای شما ، سلامتی شما و حتی سیاره زمین دارد. این می تواند احساس شادتر ، گرمتر و راحتی بیشتری به شما بدهد. و از نظر طراحی داخلی هر چه اتاق شما سبک تر و روشن تر باشد ، از نظر راحتی نیز بهتر است.

چگونه می توانید نور طبیعی بیشتری به خانه خود وارد کنید؟

کارهایی هست که می‌توانید انجام دهید تا منزل تان روشن‌تر به نظر برسد. این می‌تواند با رنگ‌های روشن و اثاثیه براق تزئین شود تا نور بیشتری به داخل اتاق منعکس شود. با این حال، وقتی وارد نور می‌شود، هیچ چیز مهم‌تر از پنجره‌ دوجداره شما نیست.

دقت کنید که تمام پنجره‌ ها و درهای شیشه‌ای را تمیز نگه دارید تا اجازه دهید حداکثر مقدار نور خورشید در خانه تان منعکس شود. هر گونه پرده تاریک یا ضخیم را بردارید که نور خورشید را مسدود نکرده باشید و آن‌ها را با رنگ‌های روشن و پارچه‌های سبک جایگزین کنید 

اگر بودجه شما اجازه می‌دهد، ممکن است بخواهید پنجره‌ دوجداره بزرگ و یا درهای تاشو را در خانه خود در نظر بگیرید تا یک خانه شاد، زیبا و شاد ایجاد کنید.

 

هفت اشتباه مرگبار در امنیت خانه
آیا پنجره دوجداره به کاهش از دست دادن انرژی کمک می...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/