5 دقیقه زمان مطالعه (1066 کلمه)

هفت اشتباه مرگبار در امنیت خانه

راه های افزایش امنیت خانه راه های افزایش امنیت خانه

همه ما سزاوار این هستیم که در خانه های خود احساس امنیت کنیم ، اما به نظر می رسد بسیاری از ما فراموش می کنیم که حفظ امنیت خانه کاملا به خودمان بستگی دارد.

تا زمانی که در مورد سرقت محلی چیزی نشنویم و یا در مورد سرقت در روزنامه چیزی نخوانیم ، شروع به فکر کردن در مورد اینکه خانه های ما واقعاً چقدر ایمن هستند، نمی کنیم و به این فکر نمیکنیم که ممکن است وسایل خود ما در معرض آسیب پذیری باشند.

اگر نگران هستید که خانه شما در معرض خطر باشد ، اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از هفت اشتباه امنیت خانه که در ادامه  به آن اشاره میکنیم را مرتکب نشده اید:

1-مخفی کردن

این که  در زیر پادری باشد ، چه در زیر گلدان یا در خانه پرندگان پنهان شده باشد ، حتی بی تجربه ترین سارقین می دانند که چگونه کلید یدک را پیدا کنند. حتی اگر فکر می کنید مکان مخفی سازی شما هوشمندانه است و کلید کاملاً استتار شده است ، همیشه فرصتی وجود دارد که کسی بتواند آن را پیدا کند و به راحتی به خانه راه پیدا کند.

مدیرعامل بیمه خانه LV ، سلوین فرناندز می گوید: "سارقین می دانند كه افراد تمایل دارند كلید یدکی را در تعداد انگشت شماری از جاها در نزدیك درب خود رها كنند و اینها را اغلب قبل از تلاش برای شروع بازرسی جستجو می كنند.

"با گذاشتن کلیدهایی که به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید ، کار خود را برای آنها آسان نکنید."

اگر دوست ندارید یک کلید یدک را در جایی داشته باشید ، بهتر است آن را به یک دوست و یا همسایه معتبر بسپارید.

2. دسترسی آسان

گرچه این ممکن است خیلی سطحی به نظر برسد اما ، بستن و قفل کردن همه درها و پنجره های خانه اولین خط امنیتی برای خانه شما به شمار می آیند.

به ویژه در طول تابستان ، مردم تمایل دارند چند روز پنجره های خود را برای خنک نگه داشتن خانه باز نگه دارند ، و به سهولت ممکن است هنگام بیرون رفتن از خانه  فراموش کنید آنها را ببندید. این اشتباهات بسیار رایج است ، و این کار یعنی هر کسی به راحتی میتواند به خانه شما راه پیدا کند.

بسیاری از بیمه گران نیز تأکید می کنند که برای اینکه چیزی به عنوان یک ادعای دزدی در خانه حساب شود باید علائم ورود اجباری به خانه  وجود داشته باشد. این بدان معناست که برای یک اشتباه ساده مثل باز کردن یک پنجره ، شما نه تنها دارایی خود را از دست می دهید ، بلکه ممکن است شرکت بیمه برای سرقت انجام شده حتی مبلغی را هم پرداخت نکند.

برای اطمینان از اینکه سارقان قادر به باز کردن در و پنجره نیستند ، در پنجره دوجداره جدید که دارای ویژگی های امنیتی اضافی هستند سرمایه گذاری کنید.

3. چراغ ها روشن هستند اما ...

یکی دیگر از اشتباهات رایج در مورد امنیت خانه که بسیاری از صاحبان خانه مرتکب آن می شوند ، آشکار ساختن این است که در خانه نیستند.

بیشتر سارقین خانه هایی را هدف قرار می دهند که می دانند مالک از خانه خارج شده است، به خصوص اگر بدانند شما برای مدت زمان طولانی در خانه نیستید. آنها تمایل دارند چند روز قبل از شروع به کار ، خانه های احتمالی را تماشا کنند ، با توجه به روشن بودن هر چراغ  و ورود و خروج  اتومبیل و ... و گذاشتن اینها کنار هم به راحتی به خالی بودن خانه پی میبرند.

سعی کنید توهم ایجاد کنید که شخصی در آنجا باشد، حتی اگر فقط یک شب رفته باشید. اگر چند وقت دور هستید ، چیزهایی ساده مانند روشن کردن چراغ در خانه و یا سپردن شخصی برای جمع آوری قبض ها و پست ها ، همه به جلوگیری از سرقت  کمک خواهد کرد.

4. باز کردن اهداف

همانطور که قبلا گفتیم شناساندن اینکه گفته شود خانه خالی است اصلا خوب نیست. با این وجود در رسانه های اجتماعی ، ممکن است به رسانه های اجتماعی اعتماد کنید و برنامه های تعطیلات خود را در آن قرار دهید.

در حالی که ممکن است به «دوستان» آنلاین خود اعتماد کنید ، داستان های وحشتناک بیشماری در مورد این گونه سرقت ها در جهان دارد اتفاق می افتد. سعی کنید ذکر سفر خود را بعد از برگشتن در رسانه های اجتماعی عنوان کنید تا مطمئن شوید که به طور تصادفی سارقان را برای سرقت دعوت نمی کنید.

5- در نمایش دادن اشیای گران قیمت

به دزدها بهانه‌ای ندهید تا با گذاشتن اشیا قیمتی گران‌قیمت در جایی که مردم می‌توانند آن‌ها را ببینند، به خانه تان دستبرد بزنندهنگام تصمیم گیری برای ربودن یک ملک ، مجرمان احتمالاً از پنجره به داخل خانه نگاه خواهند انداخت.

همه وسایل ارزشمند را به درستی مخفی کنید و اگر وسایل جدید یا کنسول های بازی خریداری کرده اید ، مطمئن شوید که جعبه آن را بیرون نمی گذارید تا همه آنها را ببینید.

 6-احساس نا امنی

اگر می خواستید خانه ای را دزدید کنید ، کدام یک را هدف قرار می دادید.خانه ای که به هیچ کدام از موارد امنیتی توجه نکرده یا خانه ای با ده دوربین امنیتی ، آلارم سرقت در هر پنجره و یک روتوییل گرسنه در باغ؟

خیلی از مالکان خانه نگران زیبایی خانه های خود هستند و فراموش می کنند که امنیت همیشه باید در اولویت باشد. حتی سرمایه گذاری در دوربین های امنیتی جعلی می تواند برای ترساندن کلاهبرداران در زمان کوتاه کافی باشد ، اما سارقین باتجربه تر می توانند تفاوت را بفهمند.

فقط مطمئن شوید که امنیت مطمئن در محل دارید تا به مجرمان نشان دهید که خانه شما هدف آسانی نخواهد بود.

7-تعمیر خرابی ها و نقاط کور

خانه شما چقدر امن است؟ آیا شما تغییر لامپهای فضای باز را انجام داده اید؟ در مورد لولا شکسته روی پنجره دوجداره شما چطور؟ به نظر می رسد چیزهای کوچک نیز در خانه نباید نادیده گرفته شوند، .و همین چیزهای کوچک فرصت طلایی را برای کسانی که به دنبال سرقت وسایل شما هستند،می دهد.

درست کردن این نوع تعمیرات شاید خیلی ساده به نظر برسد ، اما برای یک سارق احتمالی که به ملک شما نگاه می کند، می توانند نقاط دسترسی آسان را ارائه دهد.

حتماً هر چند ماه یکبار به دنبال نقاط و جاهایی که احتیاج به تعمیردارند بگردید اگر نقاطی را یافتید ، اطمینان حاصل کنید که آن را در اسرع وقت تعمیر یا جایگزین می کنید تا خانه خود را ایمن نگه دارید.

 

چرا باید قبل از فروش خانه پنجره دوجداره نصب کرد
افزایش روشنایی داخل خانه
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/