2 دقیقه زمان مطالعه (471 کلمه)

پنجره دوجداره ایمن کودک

پنجره دوجداره ایمن کودک پنجره دوجداره ایمن کودک

طبق تحقیقات جدید انجمن پیش‌گیری از حوادث (ROSPA)هر ساله بیش از ۴۰۰۰ کودک زیر ۱۵ سال خود را از پنجره‌ها به زمین می‌اندازند.

این مطالعه نشان داد که این حوادث اغلب در تابستان رخ می‌دهند که به احتمال زیاد پنجره‌ها برای گرما باز می‌مانند.

در حالی که اکثر این کودکان با آسیب‌های تهدید کننده جان خود را از دست می‌دهند و رقمی که گفته میشود بسیار بالا است باید ببینیم چه کاری باید انجام شود.

گزینه هایی که برای پنجره امن کودک وجود دارد

اگر کودکان خردسال دارید و یا در آینده به دنیا می آید، ما همیشه توصیه می‌کنیم که پیش از نصب پنجره، محدود کننده هایی را برای نزدیکی به  پنجره قرار دهید.

محدود کننده ها

این اجازه می دهد تا پنجره شما به اندازه کافی برای تهویه آسان باز شود ، اما در باز کردن پنجره محدودیت وجود دارد. این بدان معناست که شما می توانید به راحتی آرامش داشته باشید و بدانید که کودک بازیگوشتان به راحتی در خانه بازی می کند.

در پنجره دوجداره سبک جدیدتر، شما همچنین امکان محدود کردن لولا یا محدود کردن این که یک پنجره باز عمودی تا چه حد بالا خواهد رفت، را خواهید داشت.

یا، می توانید در مورد قرار دادن حفاظ های میله ای روی پنجره های خود با صاحب خانه صحبت کنید. این معمولاً اگر اخیراً به یک خانه جدید منتقل شده اید و دارای پنجره‌های جدید و بدون هیچ نوع حفاظ پنجره ای است ، گزینه خوبی است.

حفاظت از افراد آسیب‌پذیر

زمانی که امنیت به پنجره دوجداره می‌رسد، تنها کودکانی که باید در نظر گرفته شوند نیستند. وزارت بهداشت و سلامت اخیرا خبر ناراحت‌کننده را مبنی بر افزایش تعداد افراد آسیب‌پذیر که از پنجره‌ها به زمین می‌افتند داده است.

این می‌تواند ناشی از سرگیجه ساده، دیوانگی، الکل و یا سو مصرف مواد مخدر و یا تلاش برای آسیب رساندن به خودشان باشد. در خانه‌ها برای بزرگسالان آسیب‌پذیر، محدودیت‌های مناسب باید بر روی هر پنجره‌ای که به اندازه کافی بزرگ هستند، گذاشته شود.

در بیمارستان های خاص، تنظیم کنندگان مقررات ساختمان  پنجره‌های بزرگ‌تر خود را محدود به باز کردن بیش از ۱۰۰ میلی متر می‌کنند. این محدودیت می‌توانند تنها با کلیدهای مخصوص که برای اعضای پرسنل گذاشته شده است برداشته شود.

مقررات مشابهی معمولا در فضاهای عمومی مانند هتل‌ها و جاهای دیگری که احتمال آسیب پذیری وجود دارد نیز باید گذاشته شود.

 

پنجره های دو حالته نیز پنجره هایی مناسب برای کودک هستند.این پنجره ها که پنجره هایی جدید هستند این قابلیت را دارند که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی باز شوند که این حالت مزایای زیادی علاوه بر محافظت از کودک دارد.

در پنجره دوحالته برای محافظت از کودک سیستم قفلی تعبیه شده است که پنجره فقط به صورت عمودی باز میشوند و برای باز شدن به صورت افقی باید با استفاده از کلید که در جای مناسبی باید گذاشته شود انجام گیرد.

 

پنجره دوجداره ایمن کودک

 

چه اتفاقی برای پنجره های قدیمی شما می افتد؟
پیشگیری از افزایش هزینه ها در پنجره دوجداره
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/