2 دقیقه زمان مطالعه (483 کلمه)

چه اتفاقی برای پنجره های قدیمی شما می افتد؟

بازیافت پنجره upvc بازیافت پنجره upvc

بیست سال پیش تقریبا ۸۰ درصد از تمام پنجره‌های تعویض شده در انگلستان از چوب ساخته شده‌ بودند و تنها ۳ درصد از آن‌ها uPVC بودند. تا سال ۲۰۱۵، تعداد پنجره‌های uPVC به حدود ۵۰ درصد رسید.

با ۷۰ درصد سهم در انتخاب برای پنجره upvc، پنجره‌های uPVC با مدل‌های جدیدتر و کارآمدتر جایگزین اصلی در تعویض پنجره های قدیمی به شمار می آیند.

اما چه اتفاقی برای پنجره‌های قدیمی می‌افتد که دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند؟ از نظر محیطی، این قطعا دلیلی برای نگرانی است.

فریم های uPVC قدیمی و شیشه غیر زیست و تخریب ناپذیر هستند. این یعنی، اگر در محل دفن زباله باقی بماند، آن‌ها برای قرن‌ها در آنجا خواهند ماند.

هر متخصص پنجره دوجداره وظیفه اش برای بازیافت کردن پنجره‌های قدیمی را باید بر عهده بگیرد . حمایت از شرکت‌هایی که هرگز مواد خوب را هدر نمیدهند یک نیاز است.

در حقیقت، از آنجا که قطعات uPVC می‌تواند به اندازه ده بار بازیافت شوند، از پنجره قدیمی شما میشود برای بیش از ۳۰۰ سال استفاده شود.

تکنسین های متخصص باید پنجره های قدیمی و ناکارآمد را قبل از نصب یک پنجره جدید بیرون بکشند.باید  با دقت شیشه را بیرون بیاورند و  سپس قاب و سایر فلزات را خارج کنند. پس از نصب پنجره دوجداره جدید باید قاب قدیمی شکسته شود و سپس به کارخانه برای بازیافت بازگردانده و به اجزای خام تبدیل شوند. شیشه های پنجره های قدیمی نیز باید به تولید کننده بازگردانده شوند.

چه اتفاقی در کارخانه های بازیافت بر سر پنجره قدیمی می آید؟

پنجره های uPVC پلاستیکی، به قطعات ریز خرد شده و ذوب می شود. سپس از آنها برای تولید چیزهای جدید استفاده میشود.

پنجره های قدیمی چگونه دوباره متولد میشوند؟

تجهیزات پزشکی - بسیاری از تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی ، مانند نگهدارنده ها ، در واقع از uPVC بازیافت شده ساخته شده اند.

لوله ها - به دلیل بافت صاف و استحکام آن ، بازیابی uPVC رایج ترین ماده برای لوله کشی پلاستیکی در ساختمان است.

مبلمان باغ -  uPVC بازیافتی شما میتواند برای تولید مبلمان باغ نیز مناسب باشند

اسباب بازی ها - uPVC بسیار قوی و همه کاره برای ساخت اسباب بازی ها بسیار عالی هستند.

پنجره های دوجداره جدید - بله ، پنجره های قدیمی شما حتی می تواند در آینده به شما برگردند. پنجره های قدیمی uPVC غالباً ذوب می شوند و از آنها برای ایجاد قسمت های پنهان قاب های جدید پنجره استفاده می شود.

پنجره هایی که از uPVC نیز ساخته نشده اند نیز بازیافت و دوباره ساخته می شوند. مانند قاب های پنجره آلومینیومی و فولادی که مجدداً ذوب می شوند و همچنین  قاب های چوبی که می توانند به نئوپان تبدیل شوند.

شیشه ها نیز در کارخانه های بازیافت ذوب می شود تا دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

دانستن اینکه هیچ کدام از مواد پنجره وارد محیط نشده اند احساس رضایت بخشی به ما میدهد. ما به اندازه خانه باید به محیط نیز اهمیت بدهیم.

 

پنجره های دوجداره از نظر انرژی چقدر کارآمدند؟
پنجره دوجداره ایمن کودک
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/