4 دقیقه زمان مطالعه (701 کلمه)

پنجره های دوجداره از نظر انرژی چقدر کارآمدند؟

کارایی انرژی پنجره دوجداره کارایی انرژی پنجره دوجداره

دوجداره کردن پنجره ها یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که شما برای کمک به کاهش اثرات مخرب کربن و هزینه‌های انرژی خود انجام می‌دهید.

این یک نبرد دشوار برای گرم نگه داشتن خانه تان در زمانی است که عایق‌کاری حرارتی خوبی برای خانه ندارید. هیچ ریالی از صدها پوندی در گرمایش خانه زمانی که بسیاری از آن از طریق پنجره‌های قدیمی و درها گم میشود،به جیب شما بر نمیگردد. 

با عایق کردن خانه خود با پنجره های دو جداره، مبلغ چشمگیری را در هزینه های گرم نگه داشتن خانه خود صرفه جویی خواهید کرد.

پنجره های دوجداره چگونه این کار را انجام میدهند؟

دوجداره کردن برای جلوگیری از اتلاف گرما

اولین نکته اینکه دو قاب شیشه در پنجره و قاب شما وجود دارد. شکافی بین این دو وجود دارد که گاهی پر از گاز است، که به عنوان یک مانع عایق عمل می‌کند تا گرما را در خانه نگه دارد.

این فاصله معمولا تنها حدود ۱۶ میلی متر است، اما این فاصله بین دو شیشه می‌تواند، از هدر رفتن گرما جلوگیری کند و حتی صداهای بیرون را متوقف کند.

شیشه E  برای بازتاب گرما به خانه شما

شیشه E انتشار یک موفقیت اساسی در راندمان انرژی و عایق بندی است. شیشه در یک پوشش فلزی شفاف خاص پوشانده شده است که خانه شما را از دو روش مختلف گرم می کند.

نکته اول این است که فلزات گرما را منعکس می کنند که این باعث گرم شدن خانه میشود. 

قابلیت شیشه دوجداره در این است که در اصل یک سیستم یک طرفه است. هیچ گرمی نمی تواند به بیرون فرار کند ، اما گرما و نور خارج از نور خورشید هنوز قادر به ورود به پنجره است. این سیستم اساساً در زمستان مانند یک بخاری عمل میکند و گرما را در خانه شما ایجاد می کند و آن را حفظ می کند ، بنابراین مجبور نیستید هزینه های خود را برای قبض های انرژی بالا هدر دهید.

 خورشید گرما را در اختیار شما قرار می دهد که رایگان است

شما می توانید با استفاده از نیروی خورشید در پول و انرژی خود صرفه جویی کنید!

تابش خورشید به شیشه در پنجره دو جداره شما جذب می شود و متعاقباً به سمت داخل آزاد می شود ، این بدان معناست که خانه شما به تدریج توسط پرتوهای خورشید گرم می شود.

می توانید با مراجعه به آرم انرژی که مورد اعتماد انرژی بریتانیا و شورای رتبه بندی Fenestration (BFRC) است بازده انرژی پنجره خود و همچنین ضریب سود خورشیدی آن، معروف به SHGC را بررسی کنید.

SHGC به عنوان عددی بین 0 تا 1 در برچسب رتبه بندی انرژی بیان می شود. هرچه تعداد SHGC از پنجره بالاتر باشد ، گرمای خورشید بیشتر می تواند از خورشید به خانه شما منتقل شود.

هرچه مقدار U پایین تر باشد صورتحساب انرژی شما پایین تر خواهد بود

مقدار U از یک پنجره دوجداره ، اندازه گیری میزان توانایی انتقال حرارت است. 

البته ، شما می خواهید که پنجره های شما میزان کمتری حرارت را از داخل خانه به بیرون منتقل کند ، بنابراین هرچه مقدار U شیشه پایین تر باشد ، به عنوان عایق کارایی بیشتری خواهد داشت.

با این حال، بسیار مهم است که شما به تمام جنبه‌های کیفیت انرژی پنجره خود به عنوان یک کل نگاه کنید. اگر چه مقدار U بالاتر نشان می‌دهد که این ماده مقدار زیادی گرما را بیرون می‌دهد، اما ممکن است هنوز یک درجه‌بندی عملکرد کلی بالا داشته باشد.به این دلیل که جنبه‌های دیگر شیشه برای خنثی کردن مقدار پایین U کار می‌کنند، مانند شیشه با پوشش پایین که منعکس‌کننده گرمای داخل اتاق به جای انتقال آن است.

امتیاز برای راندمان انرژی بالا

سازمانی به نام شورای رتبه بندی Fenestration انگلیس (BFRC) اختیار بررسی تمام قسمت های یک پنجره و درجه بندی عملکرد آن است. 

آخرین مقررات ساختمانها به کلیه خانه های جدید در انگلیس ضوابط  دارای حداقل یک درجه انرژی را داده است. به خاطر داشته باشید که داشتن رتبه بندی انرژی پنجره دوجداره بسیار مهم است.

داشتن پنجره هایی که گرما را در خانه حفظ می کنند ، برای سالهای طولانی مبلغ زیادی را برای شما صرفه جویی می کنند. اگر در نظر دارید برای صرفه جویی در صورتحساب انرژی خود ، از پنجره دوجداره استفاده کنید ، برای یافتن بهترین گزینه با یک شرکت معتبر پنجره دوجداره صحبت کنید.

چه زمانی باید پنجره دوجداره نصب کنیم؟
چه اتفاقی برای پنجره های قدیمی شما می افتد؟
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/