3 دقیقه زمان مطالعه (532 کلمه)

7 نکته مهم در نگهداری پنجره دوجداره

نگهداری پنجره دوجداره نگهداری پنجره دوجداره

اگرچه بیشتر پنجره های دوجداره در اصل "بدون تعمیر و نگهداری" هستند، ولی اگر می خواهید پنجره شما عمر بیشتری داشته باشد ، فقط کمی وقت و تلاش می خواهد.

ما مراقبتهای ضروری پنجره دو جداره شما را در نکات و ترفندهای آسان قرار داده ایم تا پنجره های شما به بهترین وجه برای سالهای آینده برای شما کار کنند.

 

1- در حالی که باید شیشه پنجره دوجداره را در فواصل منظم در طول سال تمیز کنید، مهم است که شما چارچوب آن را نیز در فواصل منظم تمیز کنید. شیشه بیرون را با صابون و آب‌گرم با یک پارچه نرم، تمیز کنید.

نکته مهم ما: اضافه کردن یک فنجان سرکه سفید به آب و صابون باعث می شود رطوبت در هنگام خشک شدن پنجره شما متوقف شود و در نتیجه یک درخشش حاصل شود.

2- به یاد داشته باشید، این تنها خارج از پنجره‌های شما نیست که به تمیز کردن نیاز دارد. شیشه داخل ممکن است در معرض عناصر گرد و خاک  و ذرات معلق در هوا در داخل خانه قرار گیرد و باید شیشه داخل نیز کاملا تمیز گردد.

یک پاک‌کننده خوب و با کیفیت پنجره پیدا کنید. دقت کنید که از یک پارچه نرم استفاده کنید و هر گونه چسبندگی را با تیغ شیشه پاک کن، بدون اینکه به شیشه صدمه ای برسد پاک کنید.

3-اگر خراش های کوچک روی پنجره دوجداره شما وجود دارد ، وحشت نکنید! شما می توانید اکثر خراش های شیشه ای خود را با استفاده از مواد مکملی که جواهرسازان از آن استفاده میکنند ظاهر جدید به پنجره تان بدهید.

4- قاب پنجره شما نیز نیاز به توجه دارد. شما می توانید چارچوب های UPVC  را با آب صابون بشویید و دوده ها و لکه های آن را از بین ببرید.از پاک کننده های ساینده یا حلال بر روی پنجره یا قاب های خود استفاده نکنید. برای پاک شدن بهتر لکه ها ، می توانید از یک پاک کننده اختصاصی غیر حلال UPVC برای مقابله با لکه ها استفاده کنید.

5-حتماً در اطراف لولا و داخل قاب پنجره خود و همچنین مسیر ریل هر پنجره کشویی را نیز تمیز کنید. این مناطق به راحتی فراموش میشوند و با گذشت زمان خاک و آهک را جمع کنند - تمیز نگه داشتن آنها باعث می شود پنجره به راحتی در داخل ریل حرکت کند.

6-مهم است که شیشه دو جداره خود را به طور مرتب تمیز کنید چون به جلوگیری از ایجاد کثیفی در شیشه کمک می‌کند. زمانی که کثیفی بیش از حد ساخته می‌شود، خاک می‌تواند مانند سیمان سفت شود و در هنگام تمیز کردن آن به شدت مقاوم باشد

این مساله به خصوص در صورتی مهم است که در نزدیکی یک جاده شلوغ یا دریا زندگی کنید که در آن کثیفی به طور مرتب به پنجره‌های شما پرتاب می‌شود. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، پاک کردن آن‌ها آسان‌تر خواهد بود.

7-در حالی که به طور معمول پنجره دو جداره خود را تمیز می‌کنید، پنجره‌ خود را از نشانه‌هایی از فرسودگی و یا آسیب چک کنید. همچنین شما باید چک کنید که آیا آب‌بندی شما سالم است یا خیر.

و اگر فکر می‌کنید که  زمان جایگزین کردن پنجره‌های شما فرا رسیده است با یک تولید کننده پنجره دوجداره مطمئن تماس بگیرید.

چرا امسال بهترین زمان برای تعویض پنجره دوجداره است...
مجوزها برای نصب پنجره دوجداره
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/