4 دقیقه زمان مطالعه (731 کلمه)

پنجره دوجداره کشویی

__20200125-192006_1

سیستم بازشوی پنجره دوجداره کشویی به صورت (sliding) ریلی است که در هر دو جهت چپ و راست موجود است. از ویژگی های پنجره دوجداره کشویی می توان به قابلیت نصب کتیبه،عدم مزاحمت برای پرده های نصب شده و عدم اشغال فضای خانه هنگام باز وبسته شدن پنجره را نام برد. پنجره دوجداره کشویی خود به دو نوع، پنجره دو جداره کشویی تک ریل(تنها یکی از لنگه های پنجره ، به صورت کشویی باز میشود) و جفت ریل (دو لنگه ی پنجره قابلیت باز شدن را به صورت کشویی دارند) تقسیم بندی می شود.

پنجره کشویی دوجداره دولنگه بازشو خصوصا برای فضاهای که نیازمند گردش بیشتر هوا هستند برای مثال اتاق هایی که تنها یک پنجره دارند بسیار کاربردی است .

از دیگر کاربردهای پرطرفدار این محصول استفاده در آشپزخانه است وقتی محل قرار گرفتن پنجره در بالای سینک ظرفشویی یا کابینت ها باشد . راحتی باز و بست پنجره کشویی استفاده از آن را در اتاق خواب ها و آشپزخانه ها بسیار ایده آل کرده است . چون در هنگام باز و بست این پنجره ها هیچ فضای داخلی و خارجی اشغال نمیشود .
همچنین در مکان هایی که جهت باز شدن پنجره محدودیت فضایی وجود داشته باشد می توان از این پنجره ها استفاده کرد.

 مزیت های پنجره دوجداره upvc کشویی میتوان به :عمر بالا-زیبایی-تنوع رنگی-راحتی کار و…. اشاره کرد.

از معایب این نوع پنجره نسبت به مدل های دیگر این است که نیاز بیشتری به مراقبت و تعمیر و نگهداری دارد.

مقایسه

واقعیت این است که پنجره یو پی وی سی کشویی با اینکه نسبت به دیگر انواع پنجرهای کشویی از جمله آلومینیومی و چوبی قویتر است و آبندی و هوابندی بهتری نسبت به اینگونه پنجره های دوجداره کشویی دارد اما نسبت به پنجره upvc دوجداره لولایی دارای آبندی و هوابندی ضعیفتری است. ( که البته این مسئله ذات پنجره های کشویی است) در واقع عملیات فیتینگ ایجاد شده در پنجره دوجداره upvc لولایی قویتر و بهتر از پنجره دوجداره upvc کشویی صورت می گیرد.اما به هر حال به خاطر وجود سلایق و همچنین کاربری پنجره یو پی وی سی کشویی  این نوع پنجره مورد استقبال افراد می باشد.

یراق پنجره upvc کشویی

در این نوع پنجره ها بیشترین وزن شیشه و لنگه بازشو پنجره بر روی غلطکهایی است که در زیر بازشو قرار دارد. وقتی شما به دستگیره نیروی فیزیکی وارد می کنید لنگه بازشو حرکت می کند.

باید دقت کنید که از غلطکهای ضعیف استفاده نشود. اگر از غلطکهای پلاستیک ضعیف استفاده شود درهنگام حرکت پنجره روان نمی باشد و بعد از مدتی غلطکها ممکن است دچار شکستگی شوند.

بهترین غلطکها در این پنجره ها، غلطکهای سرامیکی است زیرا این غلطکها بهترین عملکرد را خواهند داشت و توان تحمل وزن در آنها نسبت به غلطکهای پلاستیکی بیشتر است.

دستگیره پنجره دوجداره upvc کشویی

در این پنجره ها بهتر است که از دستگیره هایی که از دستگیره های لولایی بزرگ تر است استفاده شود زیرا با استفاده از این دستگیره ها به علت وزن لنگه بازشو و شیشه دوجداره، در هنگام جا به جایی فشار فیزیکی کمتری از سمت شما به پنجره وارد میشود.

یراق ضد سرقت و ایمن پنجره دوجداره upvc کشویی

 حتما در هنگام خرید پنجره دوجداره کشویی از مباحث ایمنی و ضد سرقت بودن یراق پنجره خود اطمینان حاصل کنید زیرا پنجره دوجداره یو پی وی سی کشویی در صورت رعایت نشدن اصول ایمنی و ضد سرقت بودن می تواند به راحتی ورود افراد را به داخل منزل و یا محیط داخلی ساختمان فراهم سازد.

همچنین توجه داشته باشید که از نوارهای فرچه مانند استاندارد در پنجره شما استفاده شده باشد که در مقابل گرد و خاک و رطوبت مقاوم باشد.

نوارهای آبندی و هوابندی فرچه مانند یا Brush

نوارهای آبندی و هوابندی فرچه مانند یا Brush در پنجره دوجداره یو پی وی سی لولایی بعد از چرخاندن دستگیره قفلها و پلیتهای لنگه بازشو و فریم در یکدیگر درگیر شده و به علت وجود لاستیکها در میان آنها عملیات آبندی و هوابندی یا فیتینگ صورت می گیرد اما در سیستم پنجره دوجداره یو پی وی سی کشویی به علت نوع پروفیل و هندسه کشویی آن سیستم آبندی با لاستیک وجود نداشته و حدفاصل بین پروفیل لنگه بازشو و لنگه فیکس نوارهای فرچه مانند یا Brush قرار دارد. در هنگام خرید پنجره دوجداره یو پی وی سی کشویی خود مطمئن باشید که از نوارهای فرچه مانند استاندارد که از بهترین مواد تهیه شده اند و نسبت به گرد و خاک و رطوبت مقاوم هستند و عمر مفید بالایی دارند استفاده شده است.

ساخت و سازان

بهترین مدل پنجره دوجداره برای خانه شما
پنجره دوجداره تک حالته یا لولایی
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Tuesday, 07 April 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.sakhtosazan.com/