ایده هایی برای تزئین و پوشش پنجره دوجداره

چطور می توان یک پناهگاه دنج را محیا کرد وقتی خورشید اول صبح به پنجره می تابد و آرامش خوابمان را می گیرد؟ چطور می توان یک اتاق برای دیدن فیلم محیا کرد تا بدون مشکلات پنجره در روز و شب بتوان از تماشای فیلم لذت برد؟

این مشکلات میتواند با ایده هایی نسبت به پنجره مرتفع گردد. امروزه انتخاب‌های بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد، با این حال انتخاب بهترین روش برای این مشکل می‌تواند برای خیلی از افراد غیر حرفه‌ای دلهره‌آور باشد. در اینجا برخی از گزینه‌های درمان مشکل پنجره را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پوشش پنجره هااغلب قهرمانان گمنام طراحی داخلی هستند. نه تنها نور شدید و نگاه همسایه را فیلتر می‌کنند، بلکه می‌توانند حالت و دکور یک اتاق را دگرگون کنند. اگر شما خواهان استفاده از نسیم صبحگاهی پنجره و در عین حال داشتن مصونیت کامل هستید برای تمام مشکلات راه حل های مفیدی وجود خواهد داشت.

در هنگام بررسی پوشش ها، مهم است که هم به ظاهر و هم به عملکرد توجه ویژه ای داشته باشید: اول از همه، هر گونه مشکلی را در نظر بگیرید که برای انتخاب راه حل حیاتی است. نور زیاد است؟ صرفه جویی در انرژی برای شما مهم است؟  آیا به دنبال پوششی رسمی برای اتاق پذیرایی هستید؟ فرزندان شیطونی دارید و به دنبال چیزی که راحت لکه نگیرد هستید!و ...

قبل از انتخاب ، مطمئن شوید که به دقت تمام موارد را در نظر گرفته‌اید: رنگ، پارچه، نوع سخت‌افزار مورد نیاز برای سوار کردن پرده‌ها، و شکل و اندازه پنجره‌های شما. تمام این گزینه‌های مختلف در انتخابی که ایجاد می‌کنید، نقش خواهند داشت.

پرده های مخصوص پنجره های بزرگ پنلی

برای اتاق‌های نشیمن، اتاق‌های غذاخوری، و اتاق‌خواب‌ها که، پنجره‌های بزرگ‌تر و پنجره‌های کشویی یا دره‌ای فرانسوی ایده آل به نظر می‌رسند. باعث میشود اتاق شما با وسعت بیشتری به نظر برسد! پانل‌ها به هر رنگ یا الگویی که بخواهید احتمالا می‌تواند وجود داشته باشد. پیش از این کار ابتدا پرده‌ها را در الگوهای مورد نظر خود بخرید و یا آن‌ها را با پارچه انتخاب خود سفارش دهید.

panel drape

پنل ها یک راه‌حل درست، و ظریف هستند که تقریبا در هر کاربرد (بجز حمام و آشپزخانه)کاربرد دارد.در این حالت اتاق شما سنگین‌تر و دراماتیک تر به نظر خواهد رسید.

پرده های مخصوص گرما و ضد روشنایی

اینها در چند سال اخیر راهی طولانی برای ترکیب سبک ها و کارکرد داشته اند. پرده‌های ضد گرمایی درانواع مختلفی از ساختمان‌ها وجود دارند،همه آن‌ها برای مسدود کردن نور و گرما طراحی شده‌اند. از پرده‌های گرمایی خود برای خنک کردن یک فضا استفاده کنید وقتی که در گرمای مستقیم خورشید قرار دارید. پرده‌های ضد روشنایی پاسخ به معمای خواب روز (برای بزرگسالان و کودکان)هستند!) یا می‌تواند برای تبدیل اتاق نشیمن به یک اتاق تماشای فیلم استفاده شود.

 

پارچه های ضریف

sheer drape

Sheers سبک و هوادار دارند، اما رنگ‌های مختلفی دارند. آن‌ها بسیار متنوع هستند و می‌توانند به تنهایی یا با مواد سنگین‌تر و valances جفت شوند. استفاده از پرده‌های ساده در زیر پرده‌های سنگین یا پرده‌های سنگین به شما این امکان را می‌دهد که در مورد میزان نور و حریم خصوصی تان انعطاف‌پذیری داشته باشید. بستن پرده‌ها، حریم خصوصی کلی را ایجاد می‌کند، در حالی که پرده‌ها را باز کرده و بسته را بسته، بدون اینکه احساس کنید که نوردهی می‌کنید.

 ادامه دارد

https://www.somfysystems.com/ideas-insights/interior-window-treatments/choosing-the-right-window-treatment

از مجموعه : پنجره دوجداره

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات

  • نظری ارسال نشده است